Ondřej Pachlopník si proti Prostějovu připsal první body v sezóně, teď se těší na Pardubice

Ondřej Pachlopník si proti Prostějovu připsal první body v sezóně, teď se těší na Pardubice

B r n o - Dva zápasy v srpnu, pak dlouho nic. Ondra Pachlopník naskočil v utkání proti Prostějovu do hry po více než dvou měsících, jako střídající hráč se odvděčil gólem a nahrávkou. Nyní se s týmem pilně chystá na závěr podzimu a veledůležitou bitvu v Pardubicích.

"Asi není pochyb o tom, že to byl můj zatím nejlepší letošní zápas. Moc jsem toho neodehrál, trápila mě achillovka, to mě přibrzdilo," říká ofenzivní hráč, který v minulosti trávil reprezentační přestávku většinou mimo Brno. Tentokrát ale aktuální člen kádru týmu U20 pozvánku nedostal. "Po uzdravení jsem hrával za béčko, tak je to logické. V nároďáku je hodně hráčů ročníku 99, tak je těžké se tam dostat, a trenéři pochopitelně sledují hlavně áčko. Je to po dlouhé době, co jsem v době pauzy v Brně a trénuju."

Jak pauzu Brňané trávili, není těžké uhodnout. "Minulý týden jsme měli takový náročnější blok, teď už jsme najeli na přípravu na poslední zápas. Čeká nás už jen ten jediný, není nač se šetřit a věřím, že se na to nachystáme opravdu pečlivě. Žádný tým nechce končit podzim prohrou, navíc máme v případě výhry možnost stáhnout náskok Pardubic a přiblížit se první příčce. To je obrovská motivace a věřím, že se připravíme dobře," uvědomuje si Pachlopník důležitost zápasu.

Ten v posledním utkání před pauzou pomohl týmu po příchodu na hřiště gólem a nahrávkou, jak již byla řeč v úvodu. Na 4:0 zvýšil po povedené Pázlerově kolmici, následně přihrál na další trefu Kubovi Přichystalovi. "Povedl se mi obstřel, naštěstí gólman šel na druhou stranu, o to jednodušší to bylo. I u pátého gólu bylo trochu štěstí, Kuba dal gólmanovi jesle. Ta akce se celkově povedla ideálně, ale je samozřejmě v uvozovkách jednodušší to takhle sehrát za stavu 4:0," usmívá se Pachlopník.

Zatímco v "áčku" si tímto počinem připsal první body, v dresu rezervy Ondra v osmi duelech skóroval třikrát a na stejný počet gólů nahrál. Gólově například stvrdil důležitou výhru v závěrečném utkání proti Staré Říši - a měl z toho pořádnou radost. "V tom utkání jsme hodně chtěli uspět, byli jsme motivovaní i díky dlouhému oslabení, které bylo podle mého skoro až přísné. O to emotivnější to bylo, gól padl navíc z druhé dorážky, tak to z nás spadlo. Ale už za stavu 1:0 jsem věřil ve výhru, protože Stará Říše trochu paradoxně v převaze moc nehrála, nic navíc nezkusila. Až jsem si říkal, že největší možnosti měli do vyloučení, pak už nic."

V dresu "béčka" operoval Pachlopník na pozici útočníka či podhrotu, celkově se ale jeho záběr dost možná ještě rozšíří. "Trenér mi říkal, že se mnou počítá spíš na kraj, ve středu pole je hráčů v tuto chvíli dost," prozradil.

další články

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...
Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi
B-tým
08.08.2020 | Martin Lísal

Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi

B ř e c l a v - Brněnská rezerva vstoupila v sobotu do divizní soutěže. Na hřišti Břeclavi dlouho...
Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě
A-tým
08.08.2020 | Daniel Kinc. FOTO: fcvysocina.cz

Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou třetí přípravný duel na novou sezónu a v Jihlavě se...