Ondřej Pachlopník: Obrat Slavii je hezké, ale pořád jsme na sestupové příčce

Ondřej Pachlopník: Obrat Slavii je hezké, ale pořád jsme na sestupové příčce

B r n o – Zápas se Slavií už je minulostí, Brňané zapsali do tabulky bod a od pondělí se chystají na další bitvu v Českých Budějovicích. V úspěšný výsledek věří i diváky zvolený nejlepší muž minulého zápasu – Ondřej Pachlopník.

„Už to řekli mnozí přede mnou. Před víkendem bychom bod asi brali, ale když hrajete proti deseti a můžete i vyhrát, bere se bod těžko. Po utkání jsme byli trochu smutní z toho, že se nám daří body sbírat jen po jednom, ale teď už se plně koncentrujeme na další neděli,“ hlásí jednadvacetiletý ofenzivní záložník.

Ten byl v duelu proti lídrovi tabulky hodně vidět. Stejně jako na podzim. „Obecně to je asi tím, že Slavia je hodně fotbalové mužstvo, tím pádem se samozřejmě i nám hraje fotbal volněji, než proti důraznějším a defenzivnějším týmům. Teď nám navíc pomohlo vyloučení, proti deseti se hraje lépe, víc si věříte a na hřišti je více místa. Musím ale říct, že nás Slavia nějak dominovat nenechala, na to je jejich síla příliš velká.“

Právě po Pachlopníkově akci byli Zbrojováci v první půli dost možná nejblíže gólu – Ondra vystihl nepřesnou přihrávku a následně předložil míč Hladíkovi. „Hodně lidí mi říkalo, že jsem mohl zkusit vystřelit sám, ale já jsem to tak neviděl. Jeden z protihráčů se vrátil k tyčce, já jsem byl skoro na brankové čáře, nejspíš bych trefil jeho. Viděl jsem Tondu a Hláďu běžet před prázdnou bránu, tak jsem se rozhodl raději nahrát,“ popisoval situaci.

Už v neděli čeká na Brňany další utkání – na hřišti Českých Budějovic, které v Brně na podzim zvítězily 3:1. „Ještě jsem tam nehrál, jarní zápas ve druhé lize jsem viděl jen v televizi. Proti podzimu se jejich tým trochu obměnil. My jsme ale stejně v takové situaci, že musíme myslet jen na tři body. A když nebudou, budeme zklamaní. I když hrajeme venku na hřišti tabulkově lépe postaveného týmu. Obrali jsme dvakrát Slavii, to je hezké, ale pořád jsme na sestupové příčce, takže nějakou radostí se opájet nemůžeme. Jediná věc, na kterou se musíme zaměřit, je výhra,“ má jasno Pachlopník.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...