Mělo to hlavu i patu, liboval si po utkání Jiří Skalák

Mělo to hlavu i patu, liboval si po utkání Jiří Skalák

B r n o - Jiří Skalák sice gól nedal, přesto jej TV Fanda ocenila jako nejlepšího hráče utkání. A není divu - k výhře 2:0 přispěl neustálým pohybem a dravými průniky, po jednom z nich padl první gól.

Jirka se vřítil do vápna, udělal si dobrý den z obránce Slavie a vypálil. Gólman Černý jeho pokus jen vyrazil a Šisler dorážkou poslal Zbrojovku do vedení. "Až nás překvapilo, kolik jsme měli šancí, byli jsme z toho trochu zakřiknutí. Tak prostupnou obranu Slavie jsme nečekali, zejména poté, co vyhlašovali, že nás mají přečtené," usmíval se po utkání.

Skutečně - být Zbrojovka silnější v koncovce, mohla být klidnější. "To nás stále trápí, klid chybí. Šance máme, hra měla hlavu i patu, kombinovali jsme po zemi. Jsem rád, že už je to hotové," zmínil jistotu záchrany.

K té se Zbrojovka prohryzala zejména doma. "Každý zápas jsme byli pod tlakem, hráli o život, ale dokázali jsme bodovat. Nesmírně jsme si pomohli výhrou v Teplicích. Bodovat se dalo už v Jihlavě, do dnešního utkání jsme dali všechno a povedlo se," liboval si Skalák.

Snad jen po změně stran Zbrojovka trochu vypadla z tempa. "Byli jsme vlažnější. Dáno to bylo i tím, že Slavia musela hrát, neměla jinou možnost. Uťal to definitivně náš druhý gól, už před ním jsme se zvedli a dotáhli to."

Těžko říci, co by ještě Skalák během utkání předvedl, v 71. minutě ale přepustil místo Kroupovi, který poté skóroval. "Od 10. minuty mě pobolíval kotník, pak už to moc nešlo," vysvětlil hráč, který je v Brně na hostování ze Sparty. "S největší pravděpodobností tam zahájím přípravu. Brnu jsem ale nesmírně vděčný za šanci a rád se sem případně vrátím," podotkl ke své budoucnosti.

Kdo podle Skaláka sestoupí? "Hodně těžký los má Bohemka, hraje v Jablonci a s Plzní. Olomouc bude po dnešku pod tlakem. Tým na sestup Sigma nemá, ale nepovedlo se jim jaro a Znojmu bude stačit neprohrát," připojil na závěr svůj tip.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...