Kotal po Boleslavi: Tři body by byly přívětivější, ale i s jedním můžeme být spokojeni

Kotal po Boleslavi: Tři body by byly přívětivější, ale i s jedním můžeme být spokojeni

B r n o - Zbrojovka má za sebou poslední zápas roku 2015, v bitvě o ligové body se s Mladou Boleslaví rozešla nakonec smírně. Remíza 1:1 znamená, že Brňané zakončili podzim s 22 body.

Trenér Václav Kotal na pozápasové tiskovce odpovídal na dotazy ohledně zápasu samotného i celé podzimní části. Nejprve tradičně shrnul průběh remízové bitvy. "Pro nás to dnes bylo třetí velmi těžké utkání v šesti dnech a jsem rád, že jsme to nakonec dokázali zvládnout alespoň na remízu. Tři body by pro nás samozřejmě byly mnohem přívětivější, ale to bychom museli vsítit druhý gól, což se nám i přes několik možností nepodařilo. Ve druhé půli jsme naopak byli pod tlakem, ale především zásluhou dobrého výkonu gólmana Melichárka jsme to nakonec zvládli. S bodem můžeme být spokojeni," zahájil.

Zbrojovka dokázala silného soupeře v první půli zaskočit, po změně stran se ale hra Středočechů zvedla. "Soupeř má velkou individuální kvalitu, zatímco my to máme postavené spíše na organizaci hry. Samotná převaha nebo držení míče nerozhoduje, důležité jsou góly a šance. My je dnes měli, musím ale uznat, že Boleslav jich měla víc. Má na to kvalitu, my navíc měli v nohách dva předchozí těžké zápasy, byť se na to nechci vymlouvat. Nakonec jsme to zvládli na bod, z toho pohledu jsme tedy spokojení," zopakoval Kotal, že remízu na závěr podzimu bere.

Pracovat musíme na postupném útoku

Faktor únavy podle jeho slov roli nehrál. "I v závěru a v době boleslavského tlaku jsme se neustále pokoušeli o protiútoky. Srážela nás bohužel spousta ztracených míčů, to nás trápí a je to pro nás největší úkol do přestávky. Odpovídá tomu i počet vstřelených gólů, který je v horní polovině tabulky nejnižší," zmínil Kotal nejpalčivější problém, jehož řešením Zbrojovka stráví zimní pauzu.

"Máme na čem pracovat. Patříme k týmům, které dokáží hrát rychlé protiútoky, což nám v zápasech se silnými soupeři přineslo často úspěch. Pracovat musíme na kvalitním postupném útoku, abychom mohli využít více způsobů vedení útoku. Pokusíme se mužstvo v tomto směru i posílit," naznačil zkušený kouč.

S podzimním ziskem 22 bodů je dle svých slov spíše spokojen. "Mohlo jich být víc i míň. Mrzí nás třeba zápasy na Bohemians, ve Zlíně - tam se dalo vytěžit víc. Na druhou stranu jsme porazili Plzeň, Liberec. Z toho pohledu je 22 bodů dobrým počinem pro jaro. Úvod jara pak ukáže, zda se nám na Slavii a proti Olomouci podaří na podzim navázat," zmínit Kotal první dva jarní testy.

Kuba Řezníček nám hodně pomohl

Jeden z dotazů směřoval i na útočníka a nejlepšího střelce klubu - Jakuba Řezníčka. "Dal osm gólů, trefil se i v poháru, pomohl nám hodně. O problému s hrotem jsme věděli a ukázalo se, že Kubův příchod mužstvu prospěl. Rozehrával se, chvilku si se spoluhráči na sebe zvykali, ale pak prokázal, že je nesmírně platným hráčem a já doufám, že bude v pořádku," řekl Kotal na adresu Řezníčka, kterého čeká během příštího týdne vyšetření zraněného kotníku.

A co čeká zbylé Zbrojováky? "Máme před sebou čtyři dny regenerace, ve čtvrtek večeře se sponzory a partnery klubu a pak dovolená, zakončená 4. ledna. Poslední týden už ale budou hráči mít individuální plán, abychom na startu přípravy mohli začít okamžitě s maximálním nasazením, neboť liga startuje již 13. února," poodhalil Kotal nejbližší plán svých svěřenců.

Součástí zimní dřiny bude i soustředění v teple. "Naplánované je Turecko, uvidíme, jak se to vyvine. Je možné, že vinou politické situace nebudou v Turecku týmy z Ruska, což bychom případně museli řešit. Věříme ale, že vše dopadne podle plánu," doplnil kouč.

Těsně před dnešním zápasem přinesl Deník Sport spekulace ohledně koučovy budoucnosti. "Tu už jste nastínil vy. Nezlobte se, ale zveřejnit den před utkáním takové věci bez udání zdroje považuji za krajně nesportovní a neslušné. Už se k tomu nebudu vracet," odpověděl Kotal na přímý redaktorův dotaz.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...