Kotal po Bohemians: Kluci to odpracovali, za druhou půli je výhra zasloužená

Kotal po Bohemians: Kluci to odpracovali, za druhou půli je výhra zasloužená

B r n o - To byl mač! Navzdory náročným podmínkám předvedli hráči Zbrojovky i Bohemians v předehrávce 24. kola parádní představení, navíc s dobrým koncem pro domácí Brno. Další domácí výhra se nerodila lehce, o to je však cennější. Jak viděl zápas kouč Kotal?

Minule proti Dukle paralyzoval Hyčka soupeře v první minutě, tentokrát to ovšem byla Zbrojovka, kdo záhy inkasoval. Na podzim byl podobný scénář dvakrát smrtelný, současnou Zbrojovku to ale nerozhodilo. "Nedařilo se nám využívat příležitosti ze hry, ale pomohli jsme si standardkami, které Mira Keresteš dvakrát kopl výborně a prosadili jsme se důrazem - ať už Pavel Košťál nebo Michal Škoda. To rozhodlo o výsledku," liboval si Kotal.

Sám před utkáním varoval před silou soupeře, který nakonec opravdu předvedl velmi dobrý výkon. "Přiznám se, že jsem měl z utkání obavy. Bohemka hrála proti Liberci výtečně, mohla vést po půli 3:1. Je to pracovité, pohyblivé mužstvo, v první půli jim navíc terén vyhovoval více než nám. Náš výkon šel ale zejména po přestávce nahoru a právě za druhou půli jsme si podle mého výhru zasloužili," vyzdvihl Kotal bojovnost svých svěřenců.

Tým si před utkáním vytkl za cíl darovat tři body Pavlu Zavadilovi - a i zraněný kapitán musel mít z výkonu radost. "Je důležité, že jsme potvrdili výhru venku. Zápas jsme zvládli i přes absenci Pavla Zavadila, Zub (Lukáš Zoubele - pozn. red.) se s tím popasoval výborně, dobře pracoval. Je na něm znát, že toho neodehrál zatím tolik, ale to se s přibývajícím zatížením bude zlepšovat," zmínil Kotal také výkon Zoubeleho, který hrál v základní sestavě poprvé od 2. kola.

Suma sumárum, Zbrojovka zvítězila potřetí za sebou, což už tu pěkných pár let nebylo. "Ale takhle to nevnímám, při zápase na to nemyslíte. Jsem rád, že to kluci odpracovali a zvládli zápas s nepříjemným soupeřem," pokračoval kouč, který nyní vyhlíží zápas v Plzni. "Plzeň od zápasu u nás neprohrála, takže nám to bude chtít vrátit. Jsme teď v dobré pohodě, takže tam pojedeme s tím, že bychom chtěli uspět. Ale bude to nesmírně těžké. Pro úspěch uděláme maximum, platí ale, že rozhodující jsou pro nás zápasy v domácím prostředí. Ty když zvládneme, budeme maximálně spokojení," odkázal kouč na duely s Příbramí, Jihlavou a hlavně pražskou Spartou.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...