Kapitán Dreksa před startem: Už se nemůžeme dočkat

Kapitán Dreksa před startem: Už se nemůžeme dočkat

B r n o - Ve třiceti letech patří Pavel Dreksa k nejzkušenějším hráčům Zbrojovky a ligového nováčka povede od začátku sezóny jako kapitán. Nic nového to ale pro něj nebude - pásku navlékl na rukáv již v několika zápasech minulé sezóny.

V jakém rozpoložení je kabina před prvním utkáním?
Těšíme se, jednoznačně. Už se nemůžeme dočkat. Pro hráče je možná dobře, když je příprava takhle krátká, protože každého baví ostré zápasy. Těšíme se všichni, je to ideální začátek, můžeme se ukázat. Není nic lepšího, než začínat takhle. Nemáme co ztratit, v tom může být naše výhoda. Uvidíme, první zápasy naznačí, jak se to pak dál bude odvíjet.

Jak silná bude podle tebe Sparta v letošní sezóně?
Přišli čeští kluci a řekl bych, že se zvedne týmový duch. Je z nich cítit chtíč něco dokázat, viděl jsem pár zápasů a působili dobře. Čeká nás těžké utkání, jedno z nejtěžších. I na lavičce mají obrovskou sílu, díky pěti střídáním mohou rozhodovat zápasy. Jejich sílu a to, zda mohou konkurovat Slavii, ukáže až čas, ale myslím, že to poskládali nejlépe za poslední roky.

Jak hodnotíš přípravné období?
Za ty roky už jsem se naučil, že přípravě se nedá přikládat taková váha. Hodně jsme trénovali, výkony pak logicky úplně ideální nejsou. A jestli porazíme ligový klub nebo prohrajeme s druholigovým, nad tím nemá cenu přehnaně spekulovat. Až v lize se ukáže realita. Už v přípravě je samozřejmě kvalita soupeře a rozdíl mezi první a druhou ligou znát, ale i u soupeřů není koncentrace taková, jako v lize. Spíš se můžeme odrážet od toho, jak jsme fungovali na jaře. Tam jsme ukázali, že máme morálku a chtíč něco dokázat, to je nejdůležitější a toho se musíme držet dál.

Co noví hráči, jak zapadli?
Zapadli v pohodě. Takový Hlava tu znal půl kabiny, ale všichni se adaptovali bez problémů.

V soutěži vás čeká řada novinek. Jednou z nich je i doporučení nedělat děkovačky po vítězných zápasech.
Je to samozřejmě škoda. I ve druhé lize jsme si děkovačky užívali, kolikrát jsme za fanoušky šli i mimo hřiště. Uvidíme, jak to celé bude vypadat. Mrzí nás, že nemůže přijít plný dům, ale nedá se nic dělat a musíme to brát tak, jak to je. Hlavní je, že se hraje

Mění pro tebe něco fakt, že máš od začátku sezóny kapitánskou pásku?
Nemá to až takovou váhu, na hřišti mě to nijak nezmění. Je to důležité spíš pro lidi okolo, ale já jsem pásku nosil už půlku jara, takže to pro nás nic moc nového nebude a na fungování týmu to nic nezmění.

S jakými cíli Zbrojovka půjde do sezóny?
Jsme nováček. Ať si každý říká, co chce, ale prvním cílem je záchrana, adaptace na ligu a pak můžeme pomalu myslet na další věci. Sestupují tři týmy, je to nová situace, celou dobu se budeme zkrátka snažit, abychom se pohybovali co nejdále od těchto vod.

Novinkou budou i pravidelné testy před každým zápasem, jak to hráčům sedí? Asi to není něco, co by člověk vyhledával dobrovolně.
Musím říct, že zrovna příjemné to není. Jde to pěkně do hloubky, i slzička leckomu vyhrkne (smích).

Díky za rozhovor!

další články

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica
A-tým
25.11.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica

B r n o - Součástí elektronického zápasového bulletinu pro utkání s Příbramí byl i velký rozhovor s...