Jiří Texl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

Jiří Texl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

B r n o – Zbrojovka se domluvila na pokračování spolupráce s Jiřím Texlem. Nedávno třicetiletý záložník prodloužil kontrakt s klubem do roku 2026, obě strany to dnes stvrdily podpisem.

„Jsem rád, že jsme se takto rychle domluvili a že měl klub zájem, abych pokračoval. Osobně jsem neváhal, jsem tu spokojený a absolutně mi vyhovuje, jakým stylem se prezentujeme. Proto jsem nad jinými možnostmi ani nepřemýšlel,“ řekl Texl po podpisu.

„Jirka je v našem systému nesmírně důležitý pro výstavbu hry a postupného útoku, i díky své pracovitosti je ve středu pole jen těžko nahraditelný. Je vidět, že příchodem do Zbrojovky dostal nový impuls a hraje možná nejlepší fotbal, jaký kdy hrál. Proto jsme si přáli, aby s námi pokračoval dál, a jsme rádi, že se to povedlo,“ kvitoval podpis s povděkem trenér Dostálek.

Jiří Texl přišel do Zbrojovky v lednu 2021. Nejprve na hostování, to se pak následně v létě změnilo v přestup. V letošní sezóně je Texl jedním ze čtyř hráčů, kteří zasáhli do všech 19 duelů, v nichž si připsal jednu branku a jednu asistenci. Celkem odehrál za náš klub 33 prvoligových zápasů, v nichž třikrát skóroval, ve druhé lize přidal v uplynulé sezóně 27 startů s bilancí pěti nahrávek.

„Máme teď před sebou jasný cíl v podobě záchrany. Tabulka je vyrovnaná, rozhodovat budou maličkosti a věřím, že to zvládneme. Víme, co od sebe můžeme očekávat, čeho jsme schopní. A já budu rád, pokud k tomu budu moci přispět,“ doplnil Texl.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října
Ostatní
02.10.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října

B r n o - Jaký je program týmů Zbrojovky v aktuálním týdnu? Áčko před pauzou hostí Příbram, béčko...
Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro permanentkáře!
Ostatní
02.10.2023 | Klub

Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro...

B r n o – Také pro páteční zápas s Příbramí jsme permanentkářům jako dárek nachystali zvýhodněnou...
U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě
Mládež
01.10.2023 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U16) podlehli na domácím hřišti v Tišnově Jihlavě 1:2. Po první...