sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Jakub Šural: Výkony jsou pozitivní, ale nechceme to přeceňovat

Jakub Šural: Výkony jsou pozitivní, ale nechceme to přeceňovat

B r n o - Třiadvacetiletý stoper Jakub Šural patří věkem k mladším hráčům v kádru, služebně je naopak jedním z nejstarších. Na soustředění už se plně zotavil z následků neobvyklého zranění, odehrál oba zápasy a v tom včerejším dokonce navlékl kapitánskou pásku.

28.01.2020 | Martin Lísal

 

Šury, máš přehled o tom, kolikáté zimní soustředění se Zbrojovkou absolvuješ?
Spočítané to nemám, ale řekl bych, že tak páté.

Kam to letošní zatím řadíš?
Počasí je super, snad až na první den. Svítí sluníčko, hřiště jsou skvěle připravená. Je to lepší, než být doma na umělce, takže se snažíme těch podmínek využít na maximum. Je pravda, že pak přijedeme a čeká nás ještě měsíc v zimě, z toho pohledu je škoda, že je kemp takhle brzy, ale nedá se nic dělat a bereme to, jak to je. Zázemí je taky fajn, ale to jsme věděli z loňska.

Co se utkání týče, patříš mezi hráče, kteří tu zatím odehráli vše. Je to znát?
Jsem docela unavený. Deset dní jsem jenom ležel a nemohl nic dělat, pak jsem naskočil do tréninku a odehrál poločas proti Skalici a teď mám za sebou dva zápasy ve třech dnech. Ale je to dané právě tou pauzou a tím, že mě trenéři chtěli vidět.

Tvoje zranění přitom nepatřilo mezi obvyklou škálu toho, co se fotbalistům může stát.
Syn mě škrábl do oka a dostal se mi tam nějaký vir, infekce. Bylo to dost nepříjemné, ale už je to dobré.

Jak vás těší to, že jste v konfrontacích s ligovými týmy obstáli?
Začátek nám nesedl, ale postupně jsme se zlepšovali. Může být pozitivní, že jsme se takhle dokázali měřit s prvoligovými týmy, které mají kousek do startu soutěže. Na druhou stranu třeba Mladá Boleslav tu nemá moc hráčů, jsou ve velké únavě, takže to nemůžeme ani extra přeceňovat.

Teď vás čeká místní tým Balzan, co o soupeři víš?
Vím o nich jen to, že hráli předkolo Evropské ligy, takže určitě budou zkušení. Před rokem jsme hráli s Hibernians, kteří tu jsou jedni z nejlepších, tak uvidíme, co nás čeká teď.

Dnes jsi nosil v první půli kapitánskou pásku, potěšilo tě to?
Jsem rád, i když samozřejmě vím, že to bylo dané tím, že nehráli Dreksič a Eisi. Ani nevím, kdo s tím přišel, pásku jsem zkrátka našel na svém místě a vzal jsem si ji. Jsem tu v kabině asi nejdéle, možná to je tím. Nemám s tím ale problém a potěšilo to.

Jak trávíš na soustředění volný čas? Obvyklé hry, nebo něco jiného?
Tonda tu má PlayStation, ale nějak extra ho nehraju. Občas zajdu na pokec za Eisim a Šeďou, volám si s přítelkyní, tak různě.

Je pravdou, že letošní zima je pro tebe od těch předchozích hodně odlišná i z toho důvodu, že jsi relativně čerstvý otec. Jak snášíš odloučení od rodiny?
Je to trochu nepříjemné, vlastně je to poprvé, co jsem od nich na delší dobu pryč. Nikdy jsem si úplně nedokázal představit, jaká je starost o dítě. Je mi malinko smutno, ale je to jen týden a rychle to uteče. Přítelkyně to navíc zvládá skvěle a má i pomocníky, moje a svoje rodiče.

Už máte plány na zítřejší volné odpoledne?
Ještě jsme se o tom nebavili, ale já jsem po utkání docela unavený, takže to spíš vidím na nějakou lehkou procházku. Třeba bude hezky, lehnu si u bazénu, nic velkého.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz