Hráč utkání Doležal: Byl jsem párkrát slušně zadýchaný, to už se mi dlouho nestalo

Hráč utkání Doležal: Byl jsem párkrát slušně zadýchaný, to už se mi dlouho nestalo

M l a d á B o l e s l a v - Vybrat muže utkání z brněnského týmu nebylo po duelu Mladé Boleslavi se Zbrojovkou příliš složité. Plnou třetinu hlasů získal Martin Doležal - statistici mu napočítali deset zákroků a dlouho živil brněnské naděje na bodový zisk.

Na dva střelecké pokusy ovšem nakonec nedosáhl a ve druhé půli rozhodli domácí o své výhře 2:0.

To, že Boleslav bude střelecky aktivní, se dalo očekávat. "Jsou zápasy, kdy čekáš, že toho bude hodně, a pak je klid a jen občas se řeší nečekané situace. To ale nebyl tenhle případ - v neděli se toho valilo dost už od začátku. V prvním poločase jsem byl párkrát slušně zadýchaný, což se mi nestalo už hodně dlouho. Mohlo za to i dusné počasí, a taky styl hry, jakým jsme se prezentovali. Nedrželi jsme míč, měl jsem toho dost já i kluci. Když běháš bez balonu, je to desetkrát těžší," zahájil Doležal pozápasové hodnocení.

Jeho pracovní vytížení připomínalo tři roky starý zápas v Plzni. I tehdy dvakrát inkasoval, zásadní rozdíl byl jen v tom, že Zbrojovka dokázala odpovídat i vpředu. "Na ten zápas jsem si vzpomněl. Dostali jsme gól poměrně rychle a každý už možná čekal, že z toho bude nálož. Ale dokázali jsme dvakrát odpovědět a nakonec to otočit. To nám v neděli chybělo. Musíte mít i porci štěstí. My každopádně gól nedali a ten zápas nezvládli."

Přitom za stavu 0:0 nevstoupila Zbrojovka do druhé půle špatně, hrála odvážněji. Pak ovšem přišel gól soupeře. "Tak to někdy ve fotbale je. Zápas se může otočit na tvou stranu i s nějakou porcí štěstí, když je soupeř lepší, ale v neděli se to nestalo. A gól? Vybagovali nás na malém vápně a já už neměl čas s tím něco udělat. Kdyby soupeř trošku zaváhal, dalo se vyběhnout, zmenšit úhel a třeba by mě míč trefil, jako v první půli. Ale nestačil jsem nic," popisoval první (a vítězný) gól Doležal. "Když se ti podaří pár zákroků, dostaneš se do transu a začneš v koutku duše věřit, že chytneš všechno. Někdy to tak i je, ale ten první gól si vytvořili tak, že už s tím nešlo nic dělat."

Brněnský gólman působí na hřišti spíše klidnějším dojmem, nehýří emocemi. "Mám už svůj věk a na hřišti mi bouchnou saze jen občas, to už musí být. Samozřejmě je potřeba dirigovat obranu, na druhou stranu v lize už by hráči měli zhruba vědět, co mají dělat. Přece jen jsou zápasy, kdy dirigovat obranu ani nejde, protože není slyšet. V Boleslavi jsme se celkově neprezentovali dobrou hrou, nedrželi jsme míč a místy jsme čekali na smrt," vykládal nespokojeně.

Za svůj výkon se tedy "Dolík" dočkal ocenění Hráče utkání, jeho jméno skandovali i fanoušci. "Zaslechl jsem je. Vážím si toho, že za námi přijeli, že jezdí pořád. Musíme se jim hlavně revanšovat v pátek proti Slavii." Zda u toho Martin bude jako gólmanská jednička, je otázkou - Dušan Melichárek dobral antibiotika a zapojil se do tréninku. "Neřeším to, je to na trenérovi a doma by stejně mělo být jedno, kdo chytá. Tam musíme diktovat tempo a dávat góly my," burcuje.

S Dušanem se Martin o perném utkání v Boleslavi bavil. "Sledoval to na internetu. Vykládali jsme si o tom, nemáme spolu žádný problém. K výkonu mi blahopřál," prozradil.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...