Gólman Floder po výhře: Je to úleva a zároveň motivace

Gólman Floder po výhře: Je to úleva a zároveň motivace

J a b l o n e c – Zdá se, že jablonecký trávník mladým gólmanům Zbrojovky svědčí. Před sedmi lety tu první nulu v kariéře vychytal tehdy dvaadvacetiletý Václav Hladký, v pátek se totéž povedlo Jiřímu Floderovi. Ten čistým kontem položil základ k cenné výhře.

„Je to velká úleva a zároveň motivace do dalších kol. Potřebovali jsme zvítězit a jsme všichni šťastní, že se nám to povedlo, navíc na hřišti silného Jablonce. Je to ale stále jen první výhra a musíme pracovat dál stejným způsobem,“ říkal po utkání brněnský odchovanec.

A samotné čisté konto? „Za první nulu jsem šťastný a také vděčný. I tohle je motivace do další práce, abych v budoucnu přidával další a nezůstal u jedné. Kluci bránili hlavně ve druhé půli výborně, nula je z velké části jejich zásluha. Pro mne to bylo těžké hlavně z hlediska koncentrace, moc práce jsem pak už neměl, ale musel jsem být stále připraven klukům pomoci,“ popisoval Floder, který řešil v utkání několik ošemetných situací a jednou mu pomohlo břevno. „A na konci hlavičkoval Martinec naštěstí vedle. Kdybychom takto v závěru inkasovali, bylo by to pro nás hodně kruté.“

Floderův hlas se ztichlým stadionem nesl hodně silně, jeden z hráčů jej ovšem ještě překonával. „Vrátil se nám Dreksič, to je lídr v kabině a hlavně na hřišti. Na začátku sezóny nám jeho zkušenosti chyběly. Dnes předvedl výborný výkon, celá obrana pracovala na jedničku,“ chválil Floder, který se do brány postavil po dvouzápasové pauze. „Nějaké indicie jsem měl od středy nebo od čtvrtka, kdy se trénovaly standardky a rozehrávka. Samozřejmě když do poslední chvíle nevíte, zda se vůbec bude zápas hrát, není to ideální. Ale připravoval jsem se tak, jako na každý zápas, jako kdyby se hrát mělo. Opačný scénář jsem si nepřipouštěl.“

V původním plánu dnes Zbrojováci měli trénink, po výhře ale dostali volno. Jak jej stráví třiadvacetiletý gólman? „Budu převážně odpočívat. A taťka slaví šedesátiny, tak to v rodinném kruhu oslavíme. Jsem rád, že jsem mu mohl dát takový předčasný dárek,“ usmívá se Floder.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica
A-tým
25.11.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica

B r n o - Součástí elektronického zápasového bulletinu pro utkání s Příbramí byl i velký rozhovor s...
Zbrojováci na hostování - Zikl a spol. na vítězné vlně
Ostatní
24.11.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Zikl a spol. na vítězné vlně

B r n o - Po reprezentační přestávce se o víkendu opět bojovalo o soutěžní body. Tím pádem se tak...
VIDEO: Bod je pro nás málo, mrzí střelce Hladíka
A-tým
22.11.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Bod je pro nás málo, mrzí střelce Hladíka

B r n o - V duelu s Příbramí otevřel skóre zápasu, nakonec ale radost neměl. Jan Hladík dal svůj...