Do Brna přichází Kamso Mara!

Do Brna přichází Kamso Mara!

B r n o – Zbrojovka hlásí další novou tvář! Do Brna přichází osmadvacetiletý guinejský záložník Kamso Mara. Ten se v uplynulých dnech připojil k týmu, včera absolvoval lékařskou prohlídku a dnes byl kontrakt stvrzen podpisem.

Reprezentant své země podepsal v Brně smlouvu na rok s roční opcí. „Jsem šťastný a do Brna se těším, je to ambiciózní klub s jasným cílem. Mluvil jsem s trenérem, vím, že hlavním cílem je návrat do první ligy. Rád bych k tomu pomohl svým dílem,“ uvedl Mara po podpisu.

"Jsme rádi, že se nám povedlo tento přestup dotáhnout. V Kamsovi jsme získali zkušeného záložníka do středu pole, který je schopen zastat defenzivní úkoly a přidat i nadstavbu směrem do útočné fáze. A zároveň je schopen nám okamžitě pomoci," komentoval transfer sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Mara nejde do úplně neznámého prostředí. „S několika hráči jsem hrál, s Romanem Potočným, s Tomášem Smejkalem, s Martinem Novým. A znám samozřejmě opory týmu, Kubu Řezníčka nebo Kubu Šurala, mám velkou motivaci hrát s takovými hráči. Vybavuji si i zápasy v Brně nebo proti Zbrojovce, v životě jsem neproměnil snad jen dvě penalty a jednu z nich proti Brnu, kdy ji chytil Berkovec,“ vzpomíná na zápas z května 2021.

Profil Kamso Mary

Kamso Mara přišel do Evropy z rodné Guineje v roce 2016, jeho prvním tuzemským působištěm byla o dva roky později Vlašim. Odtud se přesunul do Jihlavy, kde si do statistik zapsal první prvoligové starty. Zdaleka největší stopu ale zanechal v Liberci, kde v 88 duelech vsítil deset branek.

V září 2021 odešel na hostování do Beitaru Jeruzalém, odkud se do Liberce vrátil. Za severočeský klub rovněž odehrál i devět zápasů Evropské ligy, v nichž třikrát skóroval. Kromě toho také Mara v letech 2019 až 2021 reprezentoval svou rodnou Guineu, jejíž dres oblékl ve třinácti duelech. Zahrál si i v kvalifikaci na světový šampionát či na Africký pohár národů. „Jedním z mých cílů je případně i návrat do národního týmu,“ doplnil Mara.

Další starty tedy rodák z Konakry přidá v Brně, kde oblékne dres s číslem 17. Tak ať se daří!

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...