Děkuju klukům, že se mě zastali, proti Baníku to vrátím, řekl po své chybě brankář Zbrojovky

Děkuju klukům, že se mě zastali, proti Baníku to vrátím, řekl po své chybě brankář Zbrojovky

Před týdnem byl fotbalovým hrdinou Brna, když vychytal Zbrojovce tři důležité body proti Příbrami. A v pátek? Venca Hladký si vybral jednu hodně špatnou chvíli, která bohužel znamenala jediný gól zápasu a prohru našeho týmu v Liberci 0:1.

Kdo by ovšem čekal spílání a hromy s blesky na jeho adresu, mýlil se. „Fotbal je o chybách a ty se ve fotbale stávají,“ nehanil ho trenér Václav Kotal. „Venca nás jindy podržel, teď sice udělal velkou chybu, ale my mu nic nevyčítáme,“ shodli se spoluhráči už v kabině, bezprostředně po utkání. Co to znamená? Že i přes tak blbou porážku má tým vnitřní sílu a soudržnost a za svým brankářem číslo 1 stojí. A to je velká devíza do dalších bojů.

Ale zpět do pátečního večerního Liberce. Morální sílu v sobě našel i Václav Hladký. Za nic se neschovával a předstoupil jak před televizní kamery, tak i před novináře. „Však jste to viděli. Na libereckého hráče tam byli tři naši, já jsem chtěl balón konstruktivně rozehrát, sjelo mi to pod nohou a už to bylo,“ popsal inkriminovanou situaci. „Moje chyba, vzal jsem mančaftu tři body. Měli jsme tady dnes na vítězství,“ sypal si popel na vlastní hlavu. „Byli jsme aktivní, jak jsme chtěli, možná jsme v některých fázích Liberec i přehrávali. Koncentrovali jsme se na to, abychom měli odvahu, abychom se nebáli. Nehráli jsme špatný fotbal, ale k bodům to nestačilo. Pod tím jsem podepsaný já…“ dodal.

Za týden čeká Zbrojovku další důležitý zápas, doma hostí Baník. „Já děkuju klukům, že se mě zastali a nic mi nevyčítali. Já teď udělám vše pro to, abych to jim a celé Zbrojovce vrátil,“ vyslovil odhodlání Václav Hladký. Tak je, aby to vyšlo!

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...