Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje zklamání

Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje zklamání

T e p l i c e – V 67. minutě pohárového utkání v Teplicích poslal trenér Dostálek do hry dva čerstvé hráče – sedmnáctiletého Davida Jambora a o rok staršího Ibrahima Aldina. Pro druhého jmenovaného to byl vůbec první zápas za muže Zbrojovky.

„Jsem za to moc rád, děkuju Zbrojovce a trenérům, že mi dali šanci. Při počtu pěti střídání jsem přece jen věřil, že bych mohl nastoupit, ale nemyslel jsem, že by to mohlo být tolik minut. Bohužel jsme nepostoupili, což je pro mě i pro celý tým obrovské zklamání a radost z prvního zápasu to hodně kalí,“ řekl Aldin krátce po skončení utkání.

Do jeho průběhu mohl osmnáctiletý ofenzivní hráč promluvit, čtvrt hodiny před koncem jeho solidní střelecký pokus skončil těsně vedle. „Viděl jsem, že je gólman trochu před bránou, zkusil jsem to, ale obránce to trochu tečoval a skončilo to vedle. Z některých věcí jsem měl v utkání dobrý pocit, ale prohráli jsme, takže převažuje zklamání,“ zopakoval. „Největší rozdíl je samozřejmě v rychlosti a v soubojích. Hrají proti vám chlapi, takže musíte hrát všechno rychleji. Je to cenná zkušenost a snad přidám i nějaké další.“

Hráč, pro kterého je ideálním postem ofenzivní střední záložník, je dalším zástupcem silného ročníku 2002, který okusil dospělý fotbal. „Do Brna jsem přišel v kategorii U9. Už když jsme byli malí, skvěle jsme si sedli, sešel se tu dobrý tým. Vedl nás pan trenér Chaloupka, který nás učil dobré věci, pak v žácích pokračoval trenér Vorlický a v dorostu další trenéři. Navzájem se sledujeme, jsme v kontaktu.“

Aldin stihl v letošní sezóně odehrát tři zápasy za dorost, v nich vstřelil tři branky. Bohužel mládežnické soutěže jsou od podzimu přerušené a nehraje ani „béčko“. „Poslední dva týdny trénuju s prvním mužstvem, nabírám zkušenosti. Budu makat, abych se v týmu co nejdéle udržel a dostal i nějaké další šance. Korona vše ostatní zavřela, my s profesionálními smlouvami můžeme alespoň trénovat, což je lepší než nic. Nedokážu odhadnout, jak se situace kolem mládeže dál bude vyvíjet,“ zmínil Ibi palčivou covidovou realitu.

další články

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu
21.04.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze...

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo...