Bylo to o prvním gólu, smutnil po utkání navrátilec do sestavy Sýkora

Bylo to o prvním gólu, smutnil po utkání navrátilec do sestavy Sýkora

B r n o - První krok pro zahnání krize se odkládá. Brno doma nestačilo na Slovácko a prohrálo popáté v řadě. Těsně po skončení duelu pře novináře přišel značně zklamaný Honza Sýkora, kterému se jeho návrat do sestavy nevydařil podle představ.

"Teď jsme hráli dva zápasy, které jsme měli zvládnout, ale bohužel se tak nestalo," začal posmutněle. Zbrojovka se tak dostala do situace, která není vůbec příjemná, a ví to i Honza. "Co se dá dělat, stalo se to, co jsme nechtěli, hrajeme o záchranu."

Před utkáním bylo pravděpodobné, že nás nečeká nijak pohledný fotbal, a to se potvrdilo. "Věděli jsme, že to neuhrajeme kombinačním fotbalem. Zápas tomu odpovídal, byl bojovný a plný nepřesností. Takové zápasy, kdy hrajete o hodně, rozhoduje jediný gól, a ten bohužel vsítilo Slovácko,“ potvrdil známou pravdu.

Jak se vlastně zrodil onen rozhodující moment? "Chystali jsme se na ně dobře, bohužel jsme jednou Doška neuhlídali a on toho využil,“ kroutil hlavou nad jedinou chybou brněnské obrany. "Je to prostě Došek, umí si ten svůj prostor najít a naložit s tím gólově,“ hlesl hráč, který v Brně hostuje ze Sparty.

"Myslím si, že jsme tam dnes měli nějaké příležitosti, více než soupeř, ale bylo jich málo. Musíme se víc tlačit do zakončení, jinak branka nepřijde,“ hledal příčinu, proč Brno opět neskórovalo. I Honza se své šance dočkal. Bylo to v samém závěru, místo branky však necelé čtyři tisícovky lidí viděly, jak se trefil brankáři Hečovi přímo do náruče. "Bohužel, velká příležitost, to bych měl dávat, znamenalo by to vyrovnání. Věřil jsem, že to dokážu umístit, ale bohužel jsem trefil gólmana," doplnil k momentu z nastavení.

A co teď? Jaké je řešení vzniklé situace? "Musíme se více tlačit do zakončení. Jezdit a makat. Věřím, že to zlomíme co nejdříve a uhrajeme do konce podzimu co nejvíc bodů,“ dodal Sýkora odhodlaně. Snad tedy televizní duel na Bohemce příští týden už bude pro Zbrojovku úspěšný.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...