Byli jsme jasně lepší, těšilo Luďka Pernicu

Byli jsme jasně lepší, těšilo Luďka Pernicu

B r n o – Luděk Pernica se může pochlubit tím, co kromě něj dokázalo jen šest dalších účastníků Gambrinus ligy (z toho tři gólmani). Na hřišti totiž během 28 kol nechyběl ani minutu. Zásadním způsobem tak přispěl k záchraně Zbrojovky.

Obdivuhodné je to tím spíš, že od utkání v Olomouci (10. kolo, 28. září 2013) je Luděk v karetním ohrožení, má tři žluté. V 18 utkáních tak nad ním visela hrozba případné jednozápasové stopky, on jí ale odolal.

Co říkáte utkání?
Byli jsme jasně lepší. Máme samozřejmě radost, že v kole, kdy vyhrávali jen domácí, jsme to jako poslední neporušili. Tím spíš, že to znamená záchranu, kterou jsme urvali stejně jako loni se silným pražským klubem. Teď máme dva dny volna, zajdeme si na večeři.

Kdy jste začal být přesvědčený, že Brno boje o udržení zvládne?
Asi po Teplicích. To nikdo moc nečekal, vždyť to byl aspirant na poháry. A my byli ve druhé půli lepší. Ta jedna výhra nám chyběla, vždy jsme po bodech doma prohráli a pořád jsme se nemohli utrhnout. Tenhle zápas to změnil, pak jsme uhráli bod s Boleslaví a ta třicítka bodů už vypadala jinak. To už jsem si říkal, že by muselo dojít k souběhu mnoha věcí, aby se to ještě zkomplikovalo.

Co je třeba zlepšit pro příští sezonu?
Rádi bychom, aby to bylo lepší a my hráli výš. Záleží samozřejmě na tom, jak se složí kádr. Chyběly nám góly ze hry, třeba se to dnes zlomilo. Od debaklů na úvod jara se zlepšila defenziva, tak uvidíme. V minulé sezoně po dobrých dvou kolech přišla hrozivá šňůra proher, důležité tedy bude chytnout začátek.

Kdo podle vás sestoupí?
O tom nechci radši spekulovat, ať nikoho nenaštvu. Sigma je baštou fotbalu, těm to moc nepřeju, ale myslím, že dva poslední týmy to budou mít těžké.

Jak nepříjemné pro vás bylo přerušení utkání?
To pochopitelně nepřidá nikomu. Nejsem moc zastánce takových věcí, naštěstí to nastavení pak uběhlo jako voda, nebylo to tak hrozné. Obecně je to ale nepříjemné, těžko se dostává hráč zpět do tempa.

Díky za rozhovor a ještě jednou gratulujeme k záchraně!

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...