Bohužel se nám podařilo jen vyrovnat, mrzelo Pernicu

Bohužel se nám podařilo jen vyrovnat, mrzelo Pernicu

K a r v i n á – Gólová hlavička po standardce a venkovní remíza 1:1. Stoper Luděk Pernica zopakoval lednový scénář z Mladé Boleslavi i v Karviné, se získaným bodem ovšem tentokrát už tak spokojený nebyl.

„Vezeme bod, ale chtěli jsme tři. Myslím, že jsme za tím šli celý zápas víc. Nepamatuju si moc šancí Karviné kromě gólu. Ten byl nešťastný, šli jsme do souboje, míč se ve vápně poodrážel a jejich hráč to uklidil k tyči. Pak jsme měli dost šancí a řekl bych, že jsme byli lepší, bohužel se nám podařilo jen vyrovnat,“ shrnul Pernica průběh duelu.

O vyrovnání se postaral právě on. Po třech duelech s nulou uťal střelecké trápení Zbrojovky, když hlavou skóroval po Pachlopníkově nakrátko rozehraném rohu. „V kabině si po utkání Dreksič se Šurym ten gól připisovali a dělali si srandu, jestli jsem to vůbec tečoval. Já říkám, že to byl jasně můj gól,“ usmíval se Pernica. „Instinkt, spadlo mi to na tu moji televizi. Jenom jsem to líznul a gólman neměl šanci.“

Otázka, proč Brňané z řady šancí nepřidali další trefu, trápí asi úplně všechny. „Věřím, že když povedeme 1:0, uklidníme se, ale teď je to takové, že i před prázdnou bránou balon přeběhneme. A pak dáváme šmudly, alespoň že tak. I za ten bod samozřejmě můžeme být rádi, když jsme po půli prohrávali, ale chtěli jsme tři,“ zopakoval třicetiletý stoper.

Jinak se v neděli v Karviné boj vedl hlavně ve vzduchu. „Bylo to dané terénem. Když si balon chcete připravit, zachová se jinak a honíte to na poslední chvíli. Ne nadarmo to trenéři i hráči zmiňují, fotbal po zemi moc hrát nejde. Přitáhnete přihrávku a u nohy vám to odskočí. Příjemné to není, ale je to pro oba týmy vždycky stejné. Nebudu tvrdit, že nemám rád hlavičkové souboje, docela je vyhledávám, je to doména moje, Dreksičova i Šuryho. Když soupeři chodí hodně do vzduchu, vyhovuje nám to.“

Situace v tabulce se s ohledem na výhru Mladé Boleslavi a Teplic ještě víc zkomplikovala. „Soustředíme se hlavně na sebe, ale ostatní zápasy pochopitelně sledujeme. Hlavně potřebujeme sbírat po třech bodech. Herním projevem většinou nebýváme horší, ale nesbíráme body, potřebujeme je získávat hlavně doma,“ zmínil Pernica tristní šestibodový zisk z domácího trávníku.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...