Antonín Růsek: V konečném součtu je pro nás bod málo

Antonín Růsek: V konečném součtu je pro nás bod málo

B r n o - Pro druhé utkání v nové sezóně FORTUNA:LIGY vyrukovala Zbrojovka s obměněnou sestavou a také v nové formaci. Ze sestavy kvůli zranění vypadl Jakub Přichystal a Tonda Růsek se pral na hrotu proti obraně Bohemians sám. V utkání vybojoval velké množství míčů, ty by však nejraději vyměnil za alespoň jednu vstřelenou branku.

Proti Bohemce jste předvedli zcela jiný výkon než proti Spartě, souhlasíš?
Myslím si, že náš vstup do utkání a hra celkově se proti duelu se Spartou zlepšily. Byli jsme více poctiví do defenzívy, nehráli jsme naivně. Změnili jsme rozestavení, což nám taky pomohlo. V konečném součtu je pro nás bod málo, protože když vezmu šance, co jsme měli, tak jsme jich měli určitě více. Mohli jsme určitě uhrát tři body.

Co vám tedy duel ukázal?
Bohemka teď určitě patří k tomu lepšímu v lize a musí se s nimi rozhodně počítat. Z tohoto zápasu si taky musíme vzít ponaučení, prostě zlepšit koncovku a lépe řešit finální situace. Tam jsme dnes měli největší problém. Uvidíme, jak to bude vypadat po reprepauze.

Jak ses cítil osamocen na hrotu v soubojích se třemi stopery Bohemians?
Musím říct, že jsem se v zápase cítil fakt dobře. Získal jsem dost balónů, nějaké jsem dokázal i podržet. Výkon to byl snad dobrý, ale chyběl tomu gól. Od toho útočník na hřišti je a od toho se také odvíjí jeho hodnocení.

Jak se ti líbila divácká kulisa?
Na to, jaké bylo proti Spartě i Bohemce počasí, tak fanoušků dorazilo moc a fandili neúnavně. Podporovali nás hodně, šlo je slyšet celý zápas a byla velká škoda, že jsme se jim nemohli odvděčit gólem.

Po dlouhé době přijde volný víkend. Teď vás čeká reprepauza, ty figuruješ v kádru reprezentace do 21 let mezi náhradníky. Byl bys raději v nominaci, nebo vítáš chvíle volna?
Je super, že si odpočinu, ale na druhou stranu každý hráč chce reprezentovat. Určitě bych jel, ale zatím jsem se nevešel, tak si aspoň pořádně odpočinu.

Budete se už od pondělka rovnou připravovat na nejbližší utkání ve Zlíně?
Příprava bude podobná. Styl, kterým jsme se prezentovali proti Bohemce, budeme chtít předvést i ve Zlíně. Nechci říct, že budeme hrát z bloku a budeme zatažení, ale určitě budeme spoléhat na rychlé kontry.

Reprepauzu jistě vítáte i s ohledem na marodku, že?
Je pravda, že nám chybí hodně hráčů. Přichy je kvalitní fotbalista, stejně jako Dreksič a další. Když se během reprepauzy co nejvíc hráčů uzdraví, tak je to jenom dobře, protože to budou pro nás velké posily.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...
Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...