VIDEO: Doufám, že s námi bude trenér spokojený, usmívá se Přichystal

VIDEO: Doufám, že s námi bude trenér spokojený, usmívá se Přichystal

B r n o - Jak před pauzou, tak po pauze. Zbrojováci po dvoutýdenní přestávce opět zvítězili poměrem 4:1, tentokrát doma proti Varnsdorfu. Výraznou měrou se na tom podílel Jakub Přichystal, který vstřelil dva góly a navíc zařídil penaltu.

Třiadvacetiletý ofenzivní hráč tak doslova ožil pod novým trenérem, kterého velmi dobře zná z úspěšného hostování v Líšni. Dvakrát totiž skóroval i v přípravě proti Olomouci. "Trenér ví, v čem jsem dobrý, a chce, abych to dělal," popisuje Přichy.

První zápas po reprezentační pauze jste zvládli, pod novým trenérem jste s přehledem vyhráli. Panuje spokojenost?
Skvělý zápas. Vyhráli jsme, sám jsem dal dva góly, takže jsem moc spokojený a doufám, že i trenér s námi bude spokojený.

Adaptace ti zjevně nečinila problém?
Hráli jsme na dva útočníky i v Líšni, i tady. Pod novým trenérem mi to zatím jde a jsem za to rád. Pan Machálek mi věřil už tehdy a byl se mnou spokojený. Teď jsme na to navázali.

Mluvil s tebou v týdnu soukromě?
Ano, jako s každým. Mluvil se mnou a něco mi řekl, takže to asi pomohlo. Po středečním tréninku mi ale také říkal, že stále musím více pracovat. Snad jsem to splnil. Trenér ví, v čem jsem dobrý, a chce, abych to dělal. Náběhy za obranu a hra v rychlosti, to je moje. V těchto situacích jsou důležité načasování a první dotek, samozřejmě rozhoduje i herní a psychická pohoda.

Každý tvůj gól byl dnes jiný. Nejprve parádní trefa do šibenice, pak patička.
U první trefy jsem to chtěl hrát hned z první, ale rozmyslel jsem si to, protože soupeř dával proti mně nohu. Rychle jsem si ho obhodil a vypálil pod břevno. Lépe to asi trefit nešlo. Při druhé brance jsem neměl co ztratit. Dostal jsem se před balón a nezbývalo mi nic jiného, než zkusit patičku.

V prvním poločase jsi navíc vybojoval pro spoluhráče penaltu, rozhodčí však s odpískáním chvíli váhal. Neměl jsi strach, že nepískne?
Byla jasná. Pokrýval jsem si míč a soupeř mi svoji pravou nohou podkopl moji levou. Rozhodčímu jsem hned říkal, že je to faul. Nevím, jestli se rozmýšlel, ale tohle musel vidět.

Díky za rozhovor!

další články

Trenér Machálek po utkání v Prostějově
11.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Prostějově

B r n o – Na mokrém terénu a v deštivém počasí Zbrojovce po dvou koncertech zvlhl střelecký prach,...
Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze skončí druhá
A-tým
11.07.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze...

B R N O - Zbrojovka zajížděla na hřiště Prostějova bojovat o naději, navzdory zajímavým možnostem...
PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova
A-tým
10.07.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova

B r n o - Už jen dva zápasy sehrají Zbrojováci v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu je...