VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Vítkovice!

VIDEO: Zbrojovka hostí v pátek Vítkovice!

B r n o - Šesté kolo, třetí domácí zápas. Zbrojováci touží po dvou remízách konečně na Srbské vybojovat tři body. Do Brna tentokrát dorazí Vítkovice, hraje se v pátek 23. srpna od 19 hodin!

Vítkovičtí figurují v tabulce se čtyřmi body na poslední příčce. Porazili Vyšehrad, v minulém utkání pak během minuty stáhli dvoubrankové manko a vyválčili tak bod s Prostějovem. Zbrojovka by zase ráda odčinila nepovedený výsledek i výkon z duelu na Julisce.

Pro letošní sezónu klub připravil novinku, která by měla zlepšit úroveň občerstvení na zápasech. Jedná se o takzvanou Pivní zónu, nalézající se za krytou západní tribunou. Její součástí bude pouze a jen točené pivo.

Další novinkou je obnovení dětského koutku (sektor U) s obsluhou a hlídáním. Jeho součástí je třeba skákací hrad, branky na fotbal, stolky na malování a neschází samozřejmě speciální občerstvení pro děti.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18). Před vstupem na západní tribunu najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Také letos je pro diváky na Srbské nachystána poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani zbylí soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny.

Zápasový bulletin je letos v inovovaném formátu a s rozšířeným obsahem, pořídíte jej za cenu 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem). V programu najdete kromě dalšího fotbalového čtení a historických materiálů i jinde nepublikovaný rozhovor s Janem Pázlerem.

Tak tedy v pátek na Srbské. Vzhůru Brno!

Stručný profil soupeře

Třetím domácím soupeřem v roce 2019 jsou pro Brňany Vítkovice. Zdejší tým vznikl v roce 1919, je tedy o fous mladší než Zbrojovka. Má taktéž jeden titul, který získal v roce 1986. V ročníku 1993/94 ale Vítkovičtí nejvyšší soutěž opustili a už se do ní nevrátili. Následovalo divoké období, stěhovali se hráči i licence, měnily se názvy. V současnosti hraje tým MFK čtvrtým rokem druhou nejvyšší soutěž.

V předchozích ročnících se Vítkovičtí zachraňovali, loni to ovšem bylo o poznání lepší. Sezónu zakončili na solidní osmé příčce se 40 body. Letošní sezónu už nerozjeli tak dobře, po pěti kolech jsou se čtyřmi body poslední. Na svém hřišti získali skalp Vyšehradu a naposledy během dvou minut stáhli manko s Prostějovem a vydřeli bod. Mrzí je zejména domácí ztráta s Chrudimí v úvodním kole.

Kádr před novým ročníkem posílili především hráči na hostování ze Sigmy či Baníku. Nejzkušenějším hráčem na soupisce je šestatřicetiletý Mikula, který jako jeden ze čtyř hráčů odehrál kompletní porci 450 minut (spolu s ním ještě Surzyn, Cverna a gólman Květoň). O vstřelené góly se rovným dílem podělila pětice hráčů – Kania, Praus, Matoušek, Kovařík a Matěj. Na soupisce najdeme ze známějších jmen i Lukáše Buchvaldka či Jana Suchana.

V loňských vzájemných duelech se lépe vedlo Zbrojovce. Doma zvítězila 4:1, v tomto utkání o sobě poprvé dal střelecky vědět kanonýr Štepanovský. Trefil se hned dvakrát a dvěma góly pomohl i k venkovní výhře, tentokrát v poměru 4:2.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 4 zápasy (4 – 0 – 0), skóre 11:3

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Peter Štepanovský (4 branky)

Poslední vzájemný zápas: 11.5.2019, Vítkovice - Zbrojovka 2:4. Branky: Motyčka, Januška – Štepanovský 2, Šumbera, Vintr.

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....