neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4.2019

2 Varnsdorf
0 Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 17:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Nadační fond Zbrojovák uspořádal fotbalový turnaj pro partnery klubu!

Nadační fond Zbrojovák uspořádal fotbalový turnaj pro partnery klubu!

B r n o - Jak si zkrátit dlouhou zimní pauzu? Tuto otázku řešil i Nadační fond Zbrojovák, a rozhodl se tak uspořádat pro partnery a přátele klubu turnaj s charitativním podtextem. V sobotu 2. února se do bojů v areálu TCM nakonec zapojilo dvanáct týmů!

05.02.2019 | Michal Hladký, Martin Lísal

 

Přípravy na velkolepou akci tohoto formátu probíhaly už dlouho předem. Vše vyvrcholilo během sobotního dopoledne losem skupin, kterým byl turnaj oficiálně zahájen. Pod taktovkou hlavního organizátora Petra Švancary a pod dohledem zástupců všech týmů byli účastníci rozděleni do dvou skupin a každému týmu navíc los pro vybraný zápas přiřadil některou z přítomných fotbalových legend.

Jejich výčet byl vskutku bohatý. Po boku svých dočasných spoluhráčů se konkrétně představili Petr Švancara, Luděk Zelenka, Libor Došek, Zdeněk Valnoha, Josef Hron, Stanislav Schwarz, Pavel Kobylka, Patrik Siegl, Radim Vlasák, Tomáš Abrahám a Lubomír Blaha. Základní část turnaje proti sobě svedla ve skupině A týmy Synergy, Top4Football, Tripoli, MetLife, Pepsi a AZ SERVIS. Ve skupině B se o postup utkaly týmy Regionální hospodářské komory, Starobrna, Nové Mosilany, Omniplastu, Biky a Mobilprovas.cz.

Ze základních skupin po mnoha lítých bitvách vzešlo osm čtvrtfinalistů, kteří se měli posléze utkat o mistrovský pohár a nehynoucí slávu. Ve čtvrtfinále se tak proti sobě představily dvojice Tripoli a Bika, Top4Football s RHK, Pepsi s Mobilprovas.cz a v posledním čtvrtfinále AZ SERVIS s Novou Mosilanou. Z prvního kola vyřazovacích soubojů pak vyšli vítězně všichni favorité a mířili do semifinálových bitev.

Také semifinále přineslo dramatickou podívanou, stejně jako duely o umístění. V souboji zklamaných týmů musela rozhodnout až penaltová loterie. V té prokázal pevnější nervy tým Mobilprovas.cz, který se radoval z bronzu;, na Novou Mosilanu zbyla čtvrtá pozice. Ve finále se tak o pohár pro vítěze popraly Tripoli s Top4Football, nakonec si po vyrovnané bitvě připsali vítězství hráči prvně jmenovaného týmu.

Kromě týmových trofejí přišlo na řadu také předávání individuálních ocenění pro nejlepšího brankáře a nejlepšího hráče turnaje. První z cen získal brankář Nové Mosilany Aleš Klimek, po celý turnaj byl jistotou v bráně svého týmu. Nejlepším hráčem turnaje pak byl vyhlášen borec týmu MetLife František Novotný, který i v úctyhodných sedmdesáti letech nastoupil do všech zápasů a odehrál je se ctí.

Vrcholem celého sobotního dne se pak stalo předání poukazu na 30 000 Kč, který z rukou zástupců Nadačního fondu Zbrojovák obdržela ikona Zbrojovky Fero Mikloš. Z této částky bude hrazen ozdravný a rekreační pobyt v lázních pro kvarteto brněnských legend; kromě Mikloše ještě Rosti Václavíčka, Josefa Pospíšila a Jana Kopence.

Povedený den tímto momentem skončil, nikoliv však tradice podobných turnajů. Hned na místě už totiž organizátoři z Nadačního fondu Zbrojovák začali spřádat plány na další ročník, který by měl proběhnout v létě za účasti většího množství týmů.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz