Novým majitelem klubu se stává Libor Zábranský

Novým majitelem klubu se stává Libor Zábranský

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno mění svou vlastnickou strukturu. Novým majoritním majitelem klubu se stává Libor Zábranský, jedna z největších osobností novodobé éry brněnského sportu.

Jakožto majitel, generální manažer a svého času i hlavní trenér vrátil Libor Zábranský slávu a mistrovské trofeje hokejové Kometě. Nyní díky jeho osobě dochází k symbolickému propojení dvou historicky nejslavnějších brněnských sportovních značek.

Tisková zpráva na webu Komety Brno.

„S Václavem Bartoňkem nás pojí dlouholeté vazby, oba kluby jsou a musí být v symbióze. V minulosti Vašek pomohl Kometě a je tedy logické, že já teď pomůžu Zbrojovce. Cílem je vytvořit mezi oběma kluby synergii a naplnit potenciál. Do budoucna se nabízí i myšlenka vybudování společného tréninkového centra, což by mohlo výrazným způsobem posunout zejména mládež. Nechci ale příliš předbíhat, musíme jít krok po kroku,“ hlásí Libor Zábranský. „Rozhodně je mi velkou ctí, že mohu stanout v čele tradičního moravského klubu, který už 111 let reprezentuje město Brno i celou jižní Moravu.“

„S ohledem na sportovní úspěchy a stabilitu Komety Brno věřím, že se jedná o nejlepší řešení pro Zbrojovku a její fanoušky. Libor Zábranský dlouhodobě a usilovně prokazuje, že mu na brněnském sportu záleží, a proto mu Zbrojovku můžu s klidným svědomím a důvěrou předat. Doufám, že toto ocení i fanoušci, kteří jsou nedílnou součástí klubu,“ komentuje situaci Václav Bartoněk.

Libor Zábranský přebírá 80% podíl vlastnictví klubu, finalizaci této akvizice aktuálně dotahují právníci. Na to navazují další kroky s předáním klubu Liboru Zábranskému jakožto majoritnímu vlastníkovi.

další články

PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...