Se Zbrojovkou trénuje obránce Hyčka

Se Zbrojovkou trénuje obránce Hyčka

Na sobotním tréninku Zbrojovky se objevil jedenadvacetiletý krajní obránce Alois Hyčka, jehož přestup z Ústí nad Labem by se měl dořešit v nejbližších dnech.

Chebský odchovanec působil v minulosti v dorostu pražské Slavie, odkud zamířil do Ústí nad Labem. Už jako devatenáctiletý mladíček si připsal pětadvacet druholigových startů a předloni se blýskl i v nejvyšší soutěži. Odehrál 16 prvoligových utkání a díky svým výkonům se prosadil do širšího kádru reprezentační jednadvacítky.

Na svůj premiérový start v dresu se lvíčkem však zatím čeká. "Právě když jsem měl poprvé hrát, tak jsem si přetrhl přední křížový vaz v koleni," připomíná nešťastný moment, kvůli němuž přišel o většinu loňské sezony, v níž stihl jen osm druholigových utkání. "V závěru sezony už jsem byl zdravotně v pořádku, i když jsem nastoupil až v posledním kole. Teď už se cítím výborně," tvrdí potenciální posila Zbrojovky pro pravý kraj obrany, která ovšem může zaskočit i na levé straně, nebo v záloze.

Talentovaného beka moderního střihu by trenér Čuhel ve svém týmu určitě uvítal. "Lojza je menší postavy, ale je velice rychlý a důrazný. Je to taková motorová myš. A takových hráčů moc nemáme," vyzdvihuje kouč Hyčkovy přednosti.

další články

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...
Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil

O s t r a v a - Čtyři góly, z toho tři vítězné. Z Adama Fouska se stává expert na rozdílové trefy,...