Těším se na další herní praxi, tvrdí s úsměvem zkušený záložník, který téměř rok promarodil

Těším se na další herní praxi, tvrdí s úsměvem zkušený záložník, který téměř rok promarodil

V sestavě Zbrojovky na pátečním téměř exhibičním zápase v Poysbrunnu jméno Marka Kaščáka chybělo. Okamžitě ale můžeme naše příznivce uklidnit: s Markem se nic negativního neděje, ba naopak: koleno drží, hlásí slovenský záložník.

Naposledy hrál ligový zápas loni v srpnu v Příbrami. Tam si poranil koleno a i když mohl chodit, lékaři mu diagnostikovali přetržený přední křížový vaz. Následovala operace a dlouhá rehabilitace. Naplno se Kaščák zapojil do přípravy prvního týmu trenéra Kotala až v květnu. Zbrojovka už byla zachráněna a tak sportovní vedení neriskovalo, aby se Kaščákovi případně něco stalo. „Trénoval jsem ale naplno s týmem,“ prozrazuje.

Ani třítýdenní dovolená, kterou měli jeho spoluhráči, se ho skoro netýkala. Žádné moře, žádná „havaj“, ale trénink. „Měl jsem plán od našeho kondičního trenéra Honzy Cacka, hodně jsem běhal, posiloval. Nikam jsme ani s rodinou nejeli. Kousek od domova za Olomoucí je bazén, tak jsem v těch červnových vedrech chodil plavat,“ líčí náplň období od začátku června.

Když 19. června Kotalův tým přípravu začínal, Kaščák už byl rozjetý. „Od té doby absolvuji tréninky absolutně naplno, ráno dvě hodiny, odpoledne dvě hodiny. Žádné úlevy,“ říká a dodává to nejpodstatnější: „Koleno drží!“ Do Rakouska v pátek nejel, ale z důvodů čistě tréninkových. Trenér jeho kvality testovat nemusí, ty jsou dostatečně známé. „Ale volno jsem v pátek neměl. Trénoval jsem odpoledne s dalšími sedmi hráči, kteří do Rakouska rovněž nejeli,“ říká.

Únava, to je teď to správné slovo, vystihující jeho rozpoložení. Minulou neděli odehrál poločas v zápase při oslavě líšeňského fotbalu. „Bylo to pro mě trochu zvláštní, vždyť jsem kopl do balónu v zápase po deseti měsících,“ vypočítával dobu, kdy nehrál. „Ta praxe mi trochu chyběla, teď nás čekají v týdnu další přípravné zápasy, to se asi taky budeme točit po poločasech, ale pak už přijdou těžší duely a soustředění v Rakousku,“ těší se na zápasové zatížení Marek Kaščák.

další články

Trenér Machálek po utkání v Prostějově
11.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Prostějově

B r n o – Na mokrém terénu a v deštivém počasí Zbrojovce po dvou koncertech zvlhl střelecký prach,...
Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze skončí druhá
A-tým
11.07.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze...

B R N O - Zbrojovka zajížděla na hřiště Prostějova bojovat o naději, navzdory zajímavým možnostem...
PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova
A-tým
10.07.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova

B r n o - Už jen dva zápasy sehrají Zbrojováci v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu je...