Zbrojováci na hostování - gólově se prosadil Huška

Zbrojováci na hostování - gólově se prosadil Huška

Po nejvyšší soutěži již skončila i Fotbalová národní liga, líté boje však pokračují v nižších soutěžích. O víkendu do nich opět zasáhla řada Zbrojováků.

MSFL

Trio Zbrojováků ve službách HFK Olomouc má za sebou poslední dva soutěžní zápasy. O víkendu asistovali Lukáš Matyska a Michael Kršák u bezbrankové remízy s Kroměříží (za tu mimochodem nastoupil Radek Petr). Jindřich Stehlík do hry nezasáhl, byl na početné marodce týmu.

Ani loučení se soutěží nevyšlo Olomouckým dle představ, na hřišti Orlové-Lutyně podlehli 0:3. Matyska s Kršákem opět odehráli celý zápas. Celek HFK Olomouc tak pravděpodobně skončí desátý (zbylé zápasy se dohrávají o víkendu).

Hořkou příchuť měla výhra Žďáru na hřišti Prostějova (2:1). Nečekaný bodový import totiž k záchraně nestačil, neboť současně uspěla i Břeclav. Celý zápas odehrál jen Pavel Drbal, Lamine Fall s Davidem Šuralem do hry nezasáhli.

Záchranu tak nakonec slavili David Jukl a Pavel Lapeš. U výhry v Zábřehu (2:1) asistovali oba, v závěru utkání byli střídáni. Do posledního utkání s Prostějovem (0:2 už naskočil jen Lapeš, odehrál poločas. Oba trenéři nasadili především mladé hráče, kteří doposud tolik šancí nedostávali.

ČFL

Tady už má Rostislav Varaďa dobojováno. Jeho Králův Dvůr zakončil sezonu prohrou na hřišti Meteoru, u toho už brněnský záložník chyběl - v sestavě se tak neobjevil po dlouhé době. Soutěž se několika zápasy ještě dohrává, Králův Dvůr už ale žádný zápas nečeká a je možné, že z aktuální třetí příčky klesne níž.

Divize

Farmářský celek Líšně nasadil do utkání s Bohunicemi hned sedmičku Zbrojováků. V brance se tradičně objevil Vlastimil Veselý, v poli nastoupili David Krška, Martin Sus, Jakub Krejčíř, Jan Sedlák, Stanislav Vávra a Ladislav Hanuš. Výsledkem byla remíza 1:1, Líšeň tak sezonu zakončí čtvrtá, ať již poslední utkání skončí jakkoliv.

Druhá příčka bude patřit Rosicím. Zdejší tým i s triem Jiří Huška, Lukáš Michna a Martin Živný zdolal doma Polnou 1:0, o gól se postaral Huška. Vyškov má ale v čele tabulky čtyřbodový náskok.

Největší starosti mají aktuálně fotbalisté Bystrce. Ti se bezbrankovou remízou s Hodonínem dostali na sestupovou příčku. V sestavě opět chyběl Michal Kugler, hrál jen Luboš Košulič. O finální skladbě sestupujících rozhodne poslední kolo.

další články

VIDEO: Sestřih vítězného utkání ve Vítkovicích
A-tým
07.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih vítězného utkání ve Vítkovicích

B r n o - Druhou třetinu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zakončili Zbrojováci ve Vítkovicích. Rychlý gól,...
PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...