středa 19.6.2019

0 Zlín
1 Zbrojovka Brno
příp.

neděle 23.6.2019

2 Opava
1 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.6., 11:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
příp.

sobota 6.7., 17:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

sobota 13.7., 16:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 20.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
1.kolo

pátek 26.7., 19:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
2.kolo

sobota 3.8.

Sokolov
Zbrojovka Brno
3.kolo

pátek 9.8., 19:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
4.kolo

sobota 17.8.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
5.kolo

pátek 23.8., 19:00

Zbrojovka Brno
Vítkovice
6.kolo

sobota 31.8.

Třinec
Zbrojovka Brno
7.kolo

pátek 13.9., 19:00

Zbrojovka Brno
SK Líšeň
8.kolo

sobota 21.9.

Jihlava
Zbrojovka Brno
9.kolo

pátek 27.9., 19:00

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
10.kolo

sobota 5.10.

Chrudim
Zbrojovka Brno
11.kolo

pátek 18.10., 19:00

Zbrojovka Brno
Varnsdorf
12.kolo

sobota 26.10.

Žižkov
Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
15.kolo

sobota 23.11.

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Prvoligový kádr se začíná rýsovat

Prvoligový kádr se začíná rýsovat

Na dnešním tréninku Zbrojovky se sice z nových tváří objevil pouze brankář Petr, ovšem další potenciální posily by měly přijít v nejbližších dnech. Kdo tým posílí a kdo ho naopak opustil, se dočtete v následujícím článku.

20.06.2012 | Redakce

 

Přestože Zbrojovka odehrála ve druhé lize výborné jaro, sportovnímu vedení klubu je jasné, že je potřeba kádr pro nejvyšší soutěž vhodně doplnit. A to nejlépe ve všech řadách. "S několika hráči bychom se mohli dohodnout do konce tohoto týdne. Další jednání jsme měli vést na losování ligy, které bylo ovšem odloženo až na 4. července z důvodů, které jsou pro mě nepochopitelné. Řada klubů se tím dostala do problémů. Nemáme mnoho času, protože liga začíná už na konci července a tým potřebuje čas na sehrání. Proto chceme mít kádr uzavřený co nejdříve," uvedl Zdeněk Kudela, sportovní ředitel klubu.

Ten na dnešním setkání s novináři vyvrátil informace o výrazném navýšení rozpočtu klubu, které se objevily v některých médiích. "Dáváme dohromady rozpočet, který by se měl pohybovat okolo padesáti milionu korun. A věřím, že ho naplníme," poznamenal Kudela, jenž v souladu s tímto faktem musí pracovat i při vyhledávání potenciálních posil. Místo zvučných jmen se tedy poohlíží spíše po pracovitých fotbalistech, kteří by sice měli být pro tým okamžitým přínosem, ale zároveň mají zájem na svém dalším růstu.

Brankáři

Jasnou jedničkou se stal na jaře Martin Doležal, jemuž kryl záda jedenadvacetiletý Václav Hladký. Klub minulý týden prodloužil smlouvu i s devatenáctiletým mládežnickým reprezentantem Vlastimilem Veselým. Do přípravy se nyní zapojil i Radek Petr, jehož příchod z bulharského Razgradu se řeší.

Zdeněk Kudela: Máme nyní v kádru pouze jednoho zkušeného gólmana, kterým je Martin Doležal. Ten nám ve druhé lize strašně pomohl a pokud by přišel Petr, tak to určitě neznamená, že by on byl jasnou jedničkou. Radek toho sice v loňské sezoně moc neodchytal, ale je to velice pracovitý brankář a podle mě by z něj mohl vyrůst i budoucí člen reprezentačního áčka, protože podobně talentovaných mladých gólmanů u nás mnoho není.

Obrana

Během jara se ustálila stoperská dvojice Pernica-Šoljič, vedle nichž napravo pravidelně nastupoval Pašek, zatímco na levé straně se hráči dost točili. Klub nedávno prodloužil smlouvu s Petrem Buchtou a přípravu zahájili i Kasálek, Král a R. Buchta. V létě odešel Simerský do Jablonce, Šímovi skončilo hostování z Českých Budějovic a Polák ukončil smlouvu. Je jasné, že pro první ligu přijdou minimálně dva a možná až čtyři noví obránci.

Zdeněk Kudela: Posty levého obránce a stopera nás delší dobu trápí. Například Šíma se u nás bohužel zranil a nemohl naplnit to, co jsme od něj očekávali. Momentálně jednáme asi se čtyřmi hráči do obrany. Jedním z nich je Michal Kropík, ovšem jednání se Žižkovem je dost složité. Už dnes měl být na tréninku další stoper Ondřej Murín ze Sigmy Olomouc, ale měl menší autonehodu a dorazí až zítra. Další jména bych zatím nerad uváděl.

Záloha

Z jarního kádru odešel zatím jen Sedláček, jenž ukončil hostování z Mladé Boleslavi, a v klubu skončí zřejmě i Jan Hromek, jenž hostuje z Kroměříže. Klub má zájem na udržení Pavla Mezlíka, o němž stále jedná s Českými Budějovicemi, a těsně před podpisem je prodloužení smlouvy s talentovaným Milanem Lutonským. Z hostování v Opavě se vrátil Křeček a na dnešním tréninku byli také Fall, Jukl, Koloušek, Michna a Sus.

Zdeněk Kudela: Už tento týden by se měli na tréninku objevit Pavel Zavadil, který působil řadu let ve Švédsku, a Petr Glaser, jenž hostoval ze Sparty Praha v Sokolovu. S oběma jsme předběžně domluveni na podmínkách. Zájem máme i na příchodu Vaška Tomečka, který ve Zbrojovce působil už vloni na podzim. Toho si však chce Sigma ještě nechat nějaký čas v přípravě a uvidí se, jestli se prosadí do užšího kádru. V médiích se objevilo i jméno Tomáše Polácha, což je velice kvalitní hráč, ale vyhodnotili jsme to tak, že se budeme řídit heslem "dvakrát do jedné řeky nevstoupíš".

Útok

Kapitán Petr Švancara prodloužil minulý týden smlouvu o další dva roky, vedle něj si na jaře vedl výborně i Martin Doležal, jenž se sice vrátil do Sigmy Olomouc, ale Zbrojovka má zájem na tom, aby hrál v Brně i nejvyšší soutěž. Po skončení sezony se do Dukly Praha vrátil Chigou, v kádru naopak zůstávají Šamánek a talentovaný Vávra.

Zdeněk Kudela: Počítáme s Martinem Doležalem, který začal přípravu v Sigmě Olomouc a měl by odehrát ještě přípravné utkání s Myjavou. Už ve čtvrtek by měl být na tréninku Milan Halaška, který v uplynulé sezoně nastřílel osm branek v opavském dresu. A existují ještě i další možnosti posílení útoku, které zvažujeme.

 

Aktuality

26.6.2019

Možní soupeři pro MOL Cup

V 1. kole letošního ročníku MOL Cupu narazí Zbrojovka na vítěze utkání předkola HFK Olomouc - MFK Vyškov. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen.

1.6.2019

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v prvním červnovém týdnu (tedy od 3. do 9. června) z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

8.5.2019

Zbrojováci v reprezentaci

Hráči Zbrojovky David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro nadcházející Development Cup v Praze. Soupeři národního týmu jsou Spojené státy americké, Venezuela a Maďarsko. Martin Černý a Tomáš Osvald pak nastoupí v rámci výběru U14 ve dvou přípravných zápasech proti Nizozemsku.

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz