středa 28.8.2019

3 FC Odra Petřkovice
4 Zbrojovka Brno
2.kolo

sobota 31.8.2019

1 Třinec
1 Zbrojovka Brno
7.kolo

sobota 14.9.2019

2 Zbrojovka Brno
0 SK Líšeň
8.kolo

pátek 20.9., 18:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
9.kolo

sobota 28.9., 18:30 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
10.kolo

úterý 1.10., 16:30

Jablonec
Zbrojovka Brno
Pohár 3.kolo

sobota 5.10., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
11.kolo

pátek 18.10., 19:00

Zbrojovka Brno
Varnsdorf
12.kolo

neděle 27.10., 10:15

Žižkov
Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
15.kolo

sobota 23.11., 10:15

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Prvoligový kádr se začíná rýsovat

Prvoligový kádr se začíná rýsovat

Na dnešním tréninku Zbrojovky se sice z nových tváří objevil pouze brankář Petr, ovšem další potenciální posily by měly přijít v nejbližších dnech. Kdo tým posílí a kdo ho naopak opustil, se dočtete v následujícím článku.

20.06.2012 | Redakce

 

Přestože Zbrojovka odehrála ve druhé lize výborné jaro, sportovnímu vedení klubu je jasné, že je potřeba kádr pro nejvyšší soutěž vhodně doplnit. A to nejlépe ve všech řadách. "S několika hráči bychom se mohli dohodnout do konce tohoto týdne. Další jednání jsme měli vést na losování ligy, které bylo ovšem odloženo až na 4. července z důvodů, které jsou pro mě nepochopitelné. Řada klubů se tím dostala do problémů. Nemáme mnoho času, protože liga začíná už na konci července a tým potřebuje čas na sehrání. Proto chceme mít kádr uzavřený co nejdříve," uvedl Zdeněk Kudela, sportovní ředitel klubu.

Ten na dnešním setkání s novináři vyvrátil informace o výrazném navýšení rozpočtu klubu, které se objevily v některých médiích. "Dáváme dohromady rozpočet, který by se měl pohybovat okolo padesáti milionu korun. A věřím, že ho naplníme," poznamenal Kudela, jenž v souladu s tímto faktem musí pracovat i při vyhledávání potenciálních posil. Místo zvučných jmen se tedy poohlíží spíše po pracovitých fotbalistech, kteří by sice měli být pro tým okamžitým přínosem, ale zároveň mají zájem na svém dalším růstu.

Brankáři

Jasnou jedničkou se stal na jaře Martin Doležal, jemuž kryl záda jedenadvacetiletý Václav Hladký. Klub minulý týden prodloužil smlouvu i s devatenáctiletým mládežnickým reprezentantem Vlastimilem Veselým. Do přípravy se nyní zapojil i Radek Petr, jehož příchod z bulharského Razgradu se řeší.

Zdeněk Kudela: Máme nyní v kádru pouze jednoho zkušeného gólmana, kterým je Martin Doležal. Ten nám ve druhé lize strašně pomohl a pokud by přišel Petr, tak to určitě neznamená, že by on byl jasnou jedničkou. Radek toho sice v loňské sezoně moc neodchytal, ale je to velice pracovitý brankář a podle mě by z něj mohl vyrůst i budoucí člen reprezentačního áčka, protože podobně talentovaných mladých gólmanů u nás mnoho není.

Obrana

Během jara se ustálila stoperská dvojice Pernica-Šoljič, vedle nichž napravo pravidelně nastupoval Pašek, zatímco na levé straně se hráči dost točili. Klub nedávno prodloužil smlouvu s Petrem Buchtou a přípravu zahájili i Kasálek, Král a R. Buchta. V létě odešel Simerský do Jablonce, Šímovi skončilo hostování z Českých Budějovic a Polák ukončil smlouvu. Je jasné, že pro první ligu přijdou minimálně dva a možná až čtyři noví obránci.

Zdeněk Kudela: Posty levého obránce a stopera nás delší dobu trápí. Například Šíma se u nás bohužel zranil a nemohl naplnit to, co jsme od něj očekávali. Momentálně jednáme asi se čtyřmi hráči do obrany. Jedním z nich je Michal Kropík, ovšem jednání se Žižkovem je dost složité. Už dnes měl být na tréninku další stoper Ondřej Murín ze Sigmy Olomouc, ale měl menší autonehodu a dorazí až zítra. Další jména bych zatím nerad uváděl.

Záloha

Z jarního kádru odešel zatím jen Sedláček, jenž ukončil hostování z Mladé Boleslavi, a v klubu skončí zřejmě i Jan Hromek, jenž hostuje z Kroměříže. Klub má zájem na udržení Pavla Mezlíka, o němž stále jedná s Českými Budějovicemi, a těsně před podpisem je prodloužení smlouvy s talentovaným Milanem Lutonským. Z hostování v Opavě se vrátil Křeček a na dnešním tréninku byli také Fall, Jukl, Koloušek, Michna a Sus.

Zdeněk Kudela: Už tento týden by se měli na tréninku objevit Pavel Zavadil, který působil řadu let ve Švédsku, a Petr Glaser, jenž hostoval ze Sparty Praha v Sokolovu. S oběma jsme předběžně domluveni na podmínkách. Zájem máme i na příchodu Vaška Tomečka, který ve Zbrojovce působil už vloni na podzim. Toho si však chce Sigma ještě nechat nějaký čas v přípravě a uvidí se, jestli se prosadí do užšího kádru. V médiích se objevilo i jméno Tomáše Polácha, což je velice kvalitní hráč, ale vyhodnotili jsme to tak, že se budeme řídit heslem "dvakrát do jedné řeky nevstoupíš".

Útok

Kapitán Petr Švancara prodloužil minulý týden smlouvu o další dva roky, vedle něj si na jaře vedl výborně i Martin Doležal, jenž se sice vrátil do Sigmy Olomouc, ale Zbrojovka má zájem na tom, aby hrál v Brně i nejvyšší soutěž. Po skončení sezony se do Dukly Praha vrátil Chigou, v kádru naopak zůstávají Šamánek a talentovaný Vávra.

Zdeněk Kudela: Počítáme s Martinem Doležalem, který začal přípravu v Sigmě Olomouc a měl by odehrát ještě přípravné utkání s Myjavou. Už ve čtvrtek by měl být na tréninku Milan Halaška, který v uplynulé sezoně nastřílel osm branek v opavském dresu. A existují ještě i další možnosti posílení útoku, které zvažujeme.

 

Aktuality

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

28.8.2019

Zemřel pan Jaroslav Sýs

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že nás ve věku nedožitých 67 let navždy opustil dlouholetý vedoucí mládežnických celků, pan Jaroslav Sýs. Poslední rozloučení s panem Sýsem proběhne ve čtvrtek 29. srpna ve 14:45 v obřadní síni brněnského krematoria (ul. Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.8.2019

Fanshop

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 22. srpna z provozních důvodů otevřen pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

19.8.2019

V MOL Cupu do Petřkovic

Ve 2. kole MOL Cupu se Zbrojovka vydá na hřiště třetiligového týmu FC Odra Petřkovice. Úředním hracím dnem je 28. srpen, přesný termín zveřejníme po dohodě klubů.

29.7.2019

V poháru do Olomouce

Na Zbrojovku čeká v 1. kole MOL Cupu divizní tým HFK Olomouc. Holičtí si v předkole poradili s Vyškovem a zvítězili 2:0. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen, přesný termín zveřejníme, jakmile bude znám.

3.7.2019

Zraněný Štepanovský

Peter Štepanovský má po faulu ze sobotního přípravného utkání poraněné koleno, odhadovaná doba léčby je šest týdnů.

26.6.2019

Možní soupeři pro MOL Cup

V 1. kole letošního ročníku MOL Cupu narazí Zbrojovka na vítěze utkání předkola HFK Olomouc - MFK Vyškov. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz