Zbrojovka zvítězila ve Vyškově 6:1

V y š k o v - Třetí zápas, třetí výhra. Zbrojovka zvítězila na hřišti třetiligového Vyškova 6:1, když své branky rovnoměrně rozdělila po třech do každého poločasu. Dvakrát se mezi střelce zapsali Pilík a Kratochvíl, jednou Pavlík a Koné.

Trenér Pivarník nasadil do utkání dvě jedenáctky, pouze gólman Floder chytal celý zápas. Na hřiště už se dostal Ondřej Sukup, Rus Bazeljuk ještě do hry nezasáhl (k týmu se připojí v pondělí). Zbrojováci opět vstoupili do hry ve velkém stylu, po minutě hry se nadvakrát prosadil Tomáš Pilík a otevřel skóre utkání.

Vedení ale Brnu dlouho nevydrželo. Po protiútoku Vyškova dokázal Floder první střelu zneškodnit, na dorážku Lahodného už byl ale krátký. Po pěti minutách se tak začínalo znovu od nuly.

Po čtvrthodině hry si vzali slovo mladíci Zbrojovky. Nejprve Zikl ve velké šanci neuspěl, poté vnikl do vápna Růsek a byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil Tomáš Pilík a Brno znovu vedlo.

Vzápětí střílel nebezpečně Vintr, po svém pokusu ale smolně došlápl a musel jej vystřídat Ashiru. I ten se brzy ocitl v šanci, neuspěl ale - stejně jako chvilku po něm Zikl, když se snažil potrestat chybu v rozehrávce. Gólman domácích se postupně rozchytával, a když už jej Ashiru po brejku obešel, nedokázal z úhlu trefit bránu.

Co se nepovedlo útočníkům, to zvládl nakonec stoper. Dvě minuty před pauzou napřáhl za vápnem Petr Pavlík a placírkou umístil míč přesně k tyči. Parádní gól stanovil poločasový výsledek na 3:1.

Promrzlí diváci se ani nestačili rozmístit kolem vyškovské umělky, když se skóre měnilo i ve druhé půli. Čtvrtý gól měl na svědomí Miloš Kratochvíl, tentýž hráč se po hodině hry trefil i podruhé.

V několika šancích se ocitl také Francis Koné - a dočkal se v 70. minutě, kdy šikovně obstřelil padajícího gólmana a upravil stav utkání na 6:1. Pět minut před koncem se skóre mohlo měnit znovu. Krejčího hlavičku ale gólman vyrazil na roh, po něm zneškodnil i Ashiruův pokus a vzápětí lapil dokonce penaltový pokus Martina Juhara.

Zbrojovka tedy nakonec zvítězila 6:1, byť v obou poločasech měla řadu dalších velkých šancí. Čtvrtý zimní zápas čeká na Brňany ve středu, v Tipsport lize bude od 13 hodin soupeřem slovenská Skalica.

Trenér Pivarník po utkání ve Vyškově
13.01.2018 | Martin Lísal

V y š k o v - Nestává se příliš často, aby trenéři po výhře 6:1 viděli hlavní rezervy v zakončení....
Třetí přípravný zápas - Zbrojovka se představí ve Vyškově
12.01.2018 | Martin Lísal

Třetí přípravný zápas - Zbrojovka se představí ve...

B r n o - Po dvou zápasech Tipsport ligy čeká na Brňany klasický přípravný zápas. V sobotu 13....