Zbrojovka prohrála v Olomouci 1:2

Zbrojovka prohrála v Olomouci 1:2

O l o m o u c - Zbrojováci zakončili zimní Tipsport ligu prohrou na hřišti Olomouce. Domácí, pro které se jednalo o generálku na nejvyšší soutěž, vedli po půli o dvě branky, v závěru snížil na konečných 1:2 Štepanovský.

Zbrojováci se před odjezdem na soustředění nadále potýkají s početnou marodkou. K Hrabinovi, Barišovi, Štěrbovi, Zavadilovi, Čermákovi, Jamborovi či Řezníčkovi se před víkendem přidali ještě Lhotecký, Rogožan a Sedlák, trenérům navíc z rodinných důvodů chyběl útočník Hladík. Na hrotu se tak bil Adam Fousek a celý tým měl na povel navrátilec Jozef Dojčan (Richard Dostálek je nadále mezi marody).

Zbrojovka začala na Andrově stadionu poměrně aktivně a už ve druhé minutě vybojovala rohový kop, z něj se ale k ohrožení brány domácích nedostala. Sigma se poprvé ozvala po sedmi minutách, střelecký pokus Růska mířil mimo tyče. Po čtvrthodině hry už se ovšem skóre měnilo, když Berkovce překonal z pokutového kopu po faulu Štepanovského Chytil.

Zbrojováci se k ohrožení branky Hanáků dostali při další standardce, přímý kop od rohového praporku ale obrana odvrátila na klasický rohový kop, po něm si Texl pomohl při hlavičkování faulem. To domácí byli úspěšnější, ranou zpoza šestnáctky se krásně trefil Zifčák a bylo to 2:0.

Odpovědět mohl Nečas, jeho prudká po dlouhém sprintu ale mezi tyče nezamířila. Přesný nebyl ani Ševčíkův pokus, Fouskova tečovaná hlavička a Moravcova rána po rohovém kopu. První půli pak zakončila rána domácích, taktéž vedle. Jen dva míče zamířily v prvním dějství mezi tyče, a oba byly gólové.

Druhý poločas začal zostra. Daněk ve skluzu minul bránu, na druhé straně došlo po rohu k závaru v olomoucké šestnáctce. Po deseti minutách hry ukázal sudí Machálek opět na penaltový puntík, když se dle jeho názoru Kohoutek provinil v souboji s Navrátilem faulem. Daněk ale svůj pokus namířil do tyče.

Na druhé straně se do vápna probil Kohoutek, bohužel na jeho pas napříč vápnem nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Chvilku poté střílel po kombinaci Ševčík, ale Stejskal jeho pokus lapil. A ćinil se i Berkovec, který pohotovým zákrokem vyrazil míč po Daňkově hlavičce, předtím zneškodnil i šanci Růska.

Utkání pozvolna spělo ke konci, dvě minuty před koncem se hosté přece jen prosadili. Texlův povedený centr usměrnil hlavou do sítě Peter Štepanovský. V samém závěru ještě Zbrojovka zahrávala standardní situaci, po míči se ve skluzu natahoval Hlavica, ale nedosáhl. Brňané tak zakončili Tipsport ligu prohrou 1:2.

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Olomouci
A-tým
31.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: SK Sigma Olomouc/M. Jurkulák

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Olomouci

O l o m o u c - Do brněnské brány se v sobotu na hřišti Olomouce postavil Martin Berkovec. Rozhodně...
VIDEO: Adam Fousek po utkání v Olomouci
A-tým
30.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Adam Fousek po utkání v Olomouci

O l o m o u c - Při absenci Kuby Řezníčka, Honzy Hladíka či Martina Sedláka nastoupil v sobotu v...
VIDEO: Sestřih utkání v Olomouci (1:2)
A-tým
30.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: SK Sigma Olomouc/M. Jurkulák

VIDEO: Sestřih utkání v Olomouci (1:2)

O l o m o u c - Zbrojováci završili letošní účinkování v Tipsport lize porážkou na hřišti Sigmy...