Zbrojovka ovládla Tipsport ligu, ve finále zdolala Bohemku 2:0!

P r a h a - Ani na sedmý pokus nenašli Brňané v zimě přemožitele. Výhra nad Bohemkou tentokrát navíc znamenala celkový triumf v zimní Tipsport lize, druhý v její historii! O zisku trofeje rozhodli ve druhé půli Kratochvíl s Vraštilem.

Trenér Pivarník nasadil v úvodu utkání všechny zimní posily a většinu opor, v bráně se objevil Dušan Melichárek. První poločas byl poměrně opatrný. Zbrojovka měla první šanci po hlavičce Bazeljuka, za Bohemku kontroval Dostál, jehož hlavička skončila nad bránou.

Ve zbytku první půle pálil poměrně nebezpečně Ashiru, ani on ale svůj pokus mezi tyče nevměstnal. První půle se tak obešla bez branek, Brno tak v této pasáži vyšlo střelecky naprázdno letos poprvé.

Po změně stran kouč Pivarník postupně obměnil sestavu a diváci se na Vyšehradě konečně dočkali branek. Dvacet minut před koncem vybojovali Zbrojováci přímý kop - míč si postavil Miloš Kratochvíl a překážkou pro něj nebyla ani zeď, ani gólman Koubek. 1:0!

Definitivní pojistku pak přidal dvě minuty před koncem Lukáš Vraštil. Potáhl si míč, pěkných pár metrů za šestnáctkou vypálil a jeho rána si pod břevnem našla cestu do sítě.

Na výsledku se již nic nezměnilo a Brno oslavilo sedmou letošní zimní výhru. Podruhé v historii tak ovládlo zimní Tipsport ligu, cennou trofej nad hlavu pozvedl Petr Pavlík.