Zbrojovka otočila derby v Líšni, v závěru rozhodl hlavou Dreksa

B R N O - I druhé letošní brněnské derby Zbrojovka zvládla. Cesta za vítězstvím však byla o poznání trnitější než v polovině září, neboť se domácí dostali už v 9. minutě do vedení. Za Zbrojovku srovnával v závěru půle z penalty Fousek, oba soupeři dohrávali v oslabení a v závěru trefil výhru hlavou Dreksa.

Sestava Zbrojovky oproti duelu s Třincem doznala jen jediné změny, do základní jedenáctky se po vypršení trestu vrátil brankář Martin Šustr.

V úvodu utkání byli hosté častěji na míči, avšak domácí je zmrazili hned ze své první vážnější šance. Na levé straně dostal přesnou kolmici Vasiljev, jeho centr se nadvakrát odrazil k Janu Silnému a ten z otočky v pádu poslal míč za Šustrova záda – 1:0. Hosté se snažili o co nejrychlejší odpověď, nicméně domácí se zatáhli do velkého bloku, který fotbalisté v červeném jen stěží proráželi.

V zajímavé šanci se nejprve objevil Bariš, který si naskočil na zadní tyči na hlavičku, ale nedokázal seřídit svoje mířidla. V další zajímavé akci kooperovali Přichystal s Fouskem, druhému jmenovanému ale před Vítkem chyběl zhruba krok, aby zakončil. Třetí šanci hostů v řadě vyprodukoval Dreksa, jeho rána z dálky mířila vedle branky. Domácí zkoušeli hrozit z rychlých protiakcí, ale ty končívaly nepřesnými přihrávkami nebo ofsajdem.

Pět minut před koncem půle vyslal nenápadnou ránu z velké dálky Sedlák, Vítek se po míči jen ohlédl a ten skončil na břevně! V samém závěru půle se pak aktivní Pachlopník ve vápně vysmekl Demeterovi, ten jej poslal k zemi a sudí Cieslar ukázal ne penaltový puntík. K penaltě se postavil Adam Fousek a technickou střelou poslal míč k pravé tyči – 1:1. První půle tedy nakonec skončila nerozhodně.

Hned zkraje druhé půle mohla Zbrojovka skóre otočit. Fousek byl faulován, sám se postavil k exekuci přímého kopu a svou ránu zatočil kousek vedle tyče. Velká komplikace pro favorita duelu přišla v 52. minutě, kdy Růsek zasáhl Ševčíka, po druhé žluté kartě inkasoval červenou kartu a musel předčasně opustit hřiště. Jenže netrvalo to ani pět minut a exzbrojovák Kučera, který přišel na hřiště až se začátkem druhé půle, ve vzdušném souboji trefil Přichystala a také on musel po druhé žluté kartě opustit dějiště zápasu předčasně.

Oba týmy pokračovaly v deseti a dvě zajímavé příležitosti si vytvořila Líšeň. Nejprve po hlavičce Ševčíka zakončoval ve skluzu těsně vedle branky Silný a ten stejný hráč poté pádil sám na Šustra, ale ten podržel Zbrojovku a jeho pokus vykopl nohou na rohový kop. Dvacet minut před koncem kooperovali střídající Vintr s Juráskem, jenže Juráska ve velké šanci vychytal Vítek, který předvedl parádní reflex levou rukou.

Závěrečnou dvacetiminutovku načal svým průnikem Přichystal, který hledal na penaltě centrem Vintra, tomu ale na poslední chvíli překazil zakončení jeden z obránců. Zásadní moment celého duelu přišel v 83. minutě. Na rohový kop střídajícího Eismanna se nejvýš ze všech vyšrouboval Pavel Dreksa a hlavou prudce trkl míč k tyči – 1:2. Závěr měla Zbrojovka pod kontrolou, ale domácí měli ještě jednu šanci srovnat. V sedmé minutě nastavení ovšem pálil Matocha z přímého kopu jen do zdi, Zbrojovka tak své vedení uhájila a dále v tabulce stíhá vedoucí Pardubice.

12.06.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

B r n o - Sedm minut do konce utkání, Zbrojovka hraje v Líšni nerozhodně 1:1. Pavel Eismann...
11.06.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky urvali čtvrtou venkovní výhru v řadě, a znovu to bylo o gól. V...