L u h a č o v i c e - Fotbalisté Zbrojovky vstoupili do přípravy vítězně. Na hřišti v Luhačovicích zdolali prvoligový Zlín 1:0, o čemž rozhodl proměněnou penaltou Peter Štepanovský.

Trenér Šustr poslal do utkání dvě takřka kompletní jedenáctky - pouze Kotula s Přichystalem odehráli 75 minut. Hned v úvodu obléhala Zbrojovka šestnáctku soupeře, celou akci zakončil ranou nad bránu Růsek.

Papírově (a v podstatě i zeměpisně) domácí tým se do první větší šance dostal až ve 33. minutě. Bartošákův pokus byl tečován, padající Floder ale dokázal míč nohou vyrazit a udržet bezbrankový stav. Po dvou minutách následovala Vyhnalova rána nad a horké minuty ukončil dalším nepřesným pokusem Džafić.

Devět minut před pauzou mohl využít zaváhání zlínské obrany Zikl, vyběhnuvší Rakovan jej ale za cenu žluté karty poslal k zemi. Zikl vzápětí inkasoval ještě jeden zákrok a dvě minuty před pauzou jej střídal Štepanovský. První dějství se nakonec obešlo bez gólů, v další zajímavé možnosti vychytal Vyhnala jistý Floder.

Po přestávce převzali otěže hry Brňané, kteří byli i ve výrazně omlazené sestavě nebezpečnější. V 58. minutě se sám na bránu hnal Bartolomeu, Dostál jej vychytal. Za další minutu poslal zlínský gólman k zemi Sukupa a nařízenou penaltu proměnil s jistotou Peter Štepanovský - 1:0.

Chvilku poté mohl zvýšit Přichystal, jehož rána bez přípravy skončila nakonec vedle. Po jednom z rohových kopů se po míči ve vápně natahoval Černín, pro něhož to byl premiérový zápas za muže. Na druhé straně Halouska tolik práce neměl, až v poslední minutě musel na zem při střele ze střední vzdálenosti. Brňané tak premiérový letní duel dovedli k těsné výhře 1:0.

Trenér Šustr po výhře se Zlínem
19.06.2019 | Martin Lísal

L u h a č o v i c e - Fotbalisté Zbrojovky vstoupili do přípravy vítězně, na hřišti v Luhačovicích...
18.06.2019 | Martin Lísal

B r n o - Na Zbrojovku čeká ve středu 19. června první přípravný duel, od 16:30 se na hřišti v...