B R N O - Juniorka po dvou domácích porážkách na vlastním hřišti zabrala a na tři body ze Zlína navázala přesvědčivou výhrou s Třincem. Tomu nakonec nasázela pět branek, přičemž Martin Zikl si připsal hattrick.

Třinec na hřišti Zbrojovky nezačal špatně. Domácí si míče příliš neužili a Mrázek již poprvé tahal míč ze sítě. První ranou zápasu se prosadil Klec po přiťuknutí Samiece.

Po inkasované brance Brno zařadilo vyšší rychlostní stupeň a odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Blažík sice po rohu dostal míč do sítě jen rukou, následně si ale Zikl po slalomu mezi protihráči navedl míč k hranici vápna na pravačku a míč umístil přesně k tyči. Ve 14. minutě pak už Brno vedlo, to když se Zikl před Bártou dobře zorientoval a pohotově doklepl míč do sítě z bezprostřední vzdálenosti po Moučkově střele. I po zbytek půle byla Zbrojovka jasně lepší a další branku mohl přidat především Jambor, který tváří v tvář Bártovi selhal poté, co se do zakončení prokličkoval přes tři obránce.

I za nevyužité šance mohlo být Brno potrestáno v úvodu druhé půle. Gáč ve skluzu netrefil míč, nýbrž nohu unikajícího hráče, a sudí musel ukázat na penaltový puntík. Dedič ale s penaltou naložil prachmizerně a poslal míč jen mimo. Jak s klidem proměnit penaltu mu tak musel v 58. minutě ukázat Ondřej Pachlopník. Právě po jeho kolmici byl ve vápně faulován Martin Zikl a Pachlopník ranou doprostřed zvýšil na 3:1. Proměněná penalta znamenala sedmý Ondrův letošní gól.

Dvacet minut před koncem Zikl zkompletoval hattrick, když si ve vápně elegantně přebral přihrávku od Moučky a zcela sám před Bártou již neměl problém akci zakončit. Výrazný podíl na gólu měl i Ondřej Pachlopník, který přelstil bránícího hráče dobrou přihrávkou na Moučku. S devíti góly se Zikl posunul na špici střelecké tabulky soutěže. Třinečtí již v závěru rezignovali na bránění a další zásah si připsal po Hykšově přihrávce i střídající Holman.

Juniorka tak Třinci oplatila porážku z jeho hřiště a po vysoké výhře 5:1 se v tabulce moravské skupiny Juniorské ligy posunula na druhou příčku za Slovácko.

Juniorka hostí od 13 hodin Třinec, hraje se na Srbské!