Remízu s Vyškovem zařídil Alijagić

D R N O V I C E - Po výhře s Jihlavou se Zbrojováci vydali k dalšímu utkání do Drnovic, kde svá domácí utkání hraje druhý celek soutěže - MFK Vyškov. V zápase padaly branky až ve druhé půli, kdy na úvodní zásah domácího Fomby dokázal rychle zareagovat svou šestou letošní trefou Denis Alijagić a bitva tak skončila smírně.

I kdyby trenér Kříž chtěl do utkání poslat středeční vítěznou sestavu, nemohl by tak učinit. Menší zdravotní problémy vyřadily Endla, kterého nahradil Pernica. Při rozcvičce pak navíc odstoupil Šural a na hřiště se tak od první minuty znovu podíval Štepanovský, který měl začít jako náhradník. Do sestavy se vrátil také Koželuh, který měl v týdnu rovněž menší zdravotní problémy.

Do první šance se prodrala Zbrojovka, když Borek lapil Řezníčkovu střelu z úhlu. Na druhé straně musel hned za minutu na zem Sváček po ráně Krollise. Po těchto dvou pozdravech gólmanům přišla pasáž hry, ve které se oba celky střídaly v aktivitě, nicméně šance kvůli nepřesnosti v předfinální fázi chyběly.

Ve 35. minutě o sobě dal znovu vědět domácí Krollis, jenž sice dostal míč za Sváčkova záda, ovšem radost Vyškovských rychle utnul zdvižený praporek pomezního. Největší šance prvního dějství nakonec přišla až v poslední minutě, kdy se domácí snažili potrestat chybu v rozehrávce Zbrojovky. Po přihrávce od Krollise už Enememu stačilo překonat pouze obránce zaskakující ze Sváčka na brankové čáře, hráče z Rovníkové Guiney však zradilo zakončení a jeho střela skončila mimo bránu.

Složitý terén k atraktivitě zápasu nepřispíval ani ve druhé půli a ve hře bylo stále k vidění velké množství nepřesných přihrávek i zpracování. I vzhledem k tomu přišlo nebezpečí logicky ze standardní situace, zmatky v domácím vápně po Fouskově rohu ale Zbrojováci v gól přetavit nedokázali. V 68. minutě došlo na další konfrontaci Sváčka s Krollisem, ve které byl znovu úspěšnější brněnský gólman, když dokázal vyrazit střelu lotyšského reprezentanta na roh.

Změna skóre nakonec přišla v 72. minutě, kdy chybujícího Gyamfiho při rozehrávce snadno obral o míč Issa Fomba a vyběhnuvší Sváček již katastrofě zabránit nedokázal. Další nebezpečnou situaci Vyškova skvělým obranným zákrokem zastavil Hamza, což se o pár minut později ukázalo jako klíčové. Na levém křídle se totiž krásně přes dva hráče zvládl po Juritkově práci uvolnit Denis Granečný, jenž zpětnou přihrávkou přesně našel Denise Alijagiće a ten z malého vápna dokázal prostřelit hradbu těl na brankové čáře!

Deset minut před koncem se tak začínalo znovu za nerozhodného stavu, který nemusel mít dlouhého trvání. Krátce po vyrovnávací bránce totiž Fouskův centr doletěl k volnému Řezníčkovi, brněnský kapitán však z dobré pozice pálil nad a sudí navíc odhalili jeho ofsajdové postavení. V závěru zápasu se oba celky ještě snažily zvrátit výsledek zápasu na svou stranu, šance už ale nepřineslo ani sedm nastavených minut a utkání s Vyškovem tak skončilo remízou 1:1.

20.04.2024 | Martin Lísal

D r n o v i c e – Sobotní dopolední utkání ve Vyškově nabídlo nakonec dvě branky, po jedné na každé...
20.04.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

D r n o v i c e - Ne, tenhle borec ještě neřekl poslední slovo! Peter Štepanovský se v tomto týdnu...