U19: Drama a těsná prohra na úvod UYL

T r e n č í n - Pět gólů, spousta šancí a dramatická bitva do posledních vteřin. Takový byl úvodní zápas UEFA Youth League na hřišti Trenčína, v němž brněnští dorostenci podlehli 2:3. Před odvetou, která se hraje 6. listopadu od 17 hodin v Brně, je tedy vše otevřené!

Trenérský tým složil pro první zápas sestavu, v níž nechyběla většina opor. Z hráčů, kteří nastupují za první mužstvo, chyběl s ohledem na velké vytížení pouze Jiří Hamza. Naskočili také dva hráči ročníku 2008 - gólman Kostelný a záložník Ferlay, v průběhu duelu je doplnil ještě střídající Křivánek.

Právě Kostelný byl ústřední postavou úvodu zápasu, v prvních deseti minutách vystřihl dva parádní zákroky. Trenčínský elán mohl utlumit Švancara, jehož obstřel těsně minul levou tyč. To už bohužel na hřišti chyběl zraněný Kučera, kterého nahradil Haminger.

Ve 23. minutě zahrozili opět domácí, tentokrát nebezpečí uhasil pohotový Polášek. Na druhé straně centroval nebezpečně Ferlay, obrana Trenčína situaci odvrátila na rohový kop a ten následně ubránila. Poté přišly hrozivé tři minuty, které pozměnily ráz zápasu. Nejprve se z penalty, nařízené za ruku, trefil Mikulaj, poté se po rohovém kopu prosadil Adamkovič. Mezitím ještě znovu čaroval Kostelný, naděje Zbrojováků nicméně v této pasáži výrazně klesly. Na výsledku nic nezměnil ani pokus Černého v samém závěru půle.

Úvod druhého dějství nicméně přinesl strhující podívanou v podání Zbrojovky. Švancara na Večeřovu pobídku ještě nedosáhl, aktivní kapitán Zbrojovky to nicméně zkusil ve 49. minutě znovu, prokličkoval do vápna a po jeho zblokované střele mířil přesně David Polášek. A naděje rázem žila!

Euforii navíc umocnil Černý, který se probil do vápna, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil suverénně Daniel Švancara. Také Zbrojovka dokázala skórovat dvakrát v rychlém sledu a začínalo se od nuly.

Nerozhodný stav nicméně nevydržel dlouho. Opět za to mohl rohový kop, kdy se ve skrumáži ujal bezprizorního míče Adamkovič a svým druhým zásahem vrátil Trenčínu vedení.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu, Brňané bažili po vyrovnání. Hlídat si ale museli i zadní vrátka, při jedné z možností je opět podržel čaroděj Kostelný. V 90. minutě pak Zbrojováci neproměnili velkou šanci na vyrovnání, neprosadili se ani z několika standardek a ve tříminutovém nastavení.

Do odvety si nicméně i tak vezou nadějný výsledek. Hraje se ve středu 6. listopadu od 17 hodin na Srbské.

Vstupenky jsou k dispozici v systému Zbroják ID (permanentkáři mají vstup zdarma). Přijďte Zbrojovákům pomoci zabojovat o postup do dalšího kola!

PREVIEW: Zbrojovácká premiéra v UEFA Youth League!