O dva muže oslabená Zbrojovka ukořistila se Spartou bod

B R N O - Brněnští junioři v zápase se Spartou předvedli heroický výkon. Po výborném úvodu vedli už 3:0, ale přitom od páté minuty hráli bez vyloučeného Šurala. Ve druhé půli napodobil svého kapitána za stavu 3:1 i střelec dvou branek Kroutil, dvojnásob oslabená Zbrojovka nakonec vyválčila bod za remízu 3:3

Domácí měli vstup do utkání jako hrom. Hned po jedenácti vteřinách kopalo Brno volný kop a následný centr do vápna přinesl první šanci. Gólu se diváci dočkali o minutu později. Martin Zikl pronikl po levé straně na útočnou polovinu, vyslal přízemní centr do předbrankového prostoru a tam míč dopravil do sítě Miroslav Kroutil. Zbrojovka pokračovala v aktivní hře a o pár okamžiků později prchal na gólmana hostí střelec první branky - Miroslav Kroutil, ale s největší pravděpodobností byl faulován a míč mu utekl. Píšťalka rozhodčího Popeláka však zůstala němá.

V páté minutě fauloval na hranici pokutového území Šural unikajícího Prokopce a tentokrát sudí Popelák nezaváhal a tasil kartónek červené barvy. Následný volný kop Zbrojovka zvládla a mohla pomýšlet na ohrožení branky hostí. V osmnácté minutě vyrobila hostující defenzíva velikou hrubku a sám na brankáře Kotka postupoval Miroslav Kroutil. Potáhl si brankáře Sparty podél brankové čáry a zakončil do odkryté brány - 2:0. Dvě minuty poté prchl po pravé straně opět agilní Kroutil a svým pasem vyzval ke skórování Davida Juráska, jehož pokus skončil v síti. Po dvaceti minutách vedla Zbrojovka nad pražským klubem 3:0.

Nad stopery Brna visel v prvním dějství černý mrak, po půlhodině musel pro zranění střídat Blažík. Pět minut před pauzou pak přišlo snížení Sparty, když ve vlastním vápně fauloval brankář Floder a inkasoval žlutou kartu. Následný pokutový kop zahrával Tomáš Cabadaj, poslal si gólmana “Flinty” na druhou stranu a střelou k pravé tyči snížil - 3:1. Sparta začala tlačit a velkou šanci si ve 44. minutě vytvořil Traore, ale jeho střela po chybě domácí defenzívy výrazně minula Floderovu klec. Poločas tak Zbrojovka zvládla a před druhou částí vedla 3:1.

Vstup do druhé části se více vydařil Spartě. Nejprve se na levé straně dostal ke střele Traoré, jehož pokus nadvakrát zlikvidoval Floder. O několik minut později se k míči na vrcholu vápna dostal Kristián Flak, ale i jeho pokus eliminoval domácí brankář. Na hřišti se přiostřovalo, pevní vážnější šarvátka přišla ve dvaapadesáté minutě, kdy se do sebe pustili domácí Kroutil s hostujícím Hájkem. Oba kohouti dostali od rozhodčího Popeláka ocenění v podobě žluté karty.

Sparta svého soka tlačila před jeho vlastním vápnem a Floder musel být v neustále pohotovosti. Velká šance hostujícího celku přišla v pětapadesáté minutě, kdy Traore dostal míč do vápna, předložil jej Flakovi, ale jeho pokus přeletěl brněnskou branku. Brnu nezbývalo nic jiného než hrát na brejky. Komplikace pro tým Richarda Dostálka přišla v osmapadesáté minutě, kdy Kroutil sestřelil u vlastního vápna Traoreho a po Šuralovi se musel pakovat pod sprchy i on, jelikož dostal druhou žlutou kartu.

Dvojnásobná početní výhoda Spartě pochopitelně hrála do karet a ve třiašedesáté minutě měl na noze snížení Hájek, jeko pokus ale dokázal Floder na poslední chvíli zlikvidovat a udržet náskok Zbrojovky na dvoubrankové hodnotě. Snížení tak přišlo až o tři minuty později, kdy se k míči dostal Jakub Sláma a překonal Flodera v bráně Brna - 3:2.

Brňané ani v devíti nic nebalili a zkoušeli se prokousávat dopředu, sil ale rychle ubývalo. Vyrovnání se Sparta dočkala v 73. minutě. Rychlou kombinací vyšachovali hosté oslabenou obranu domácích a Radim Prokopec poslal míč do sítě - 3:3. Zbrojovka držela díky aktivní obranné hře Spartu v bezpečné vzdálenosti. Jedinou výjimkou byl náběh Abdelkadera, jenž obešel Flodera, ale z brankové čáry vykopl míč bránící Jurásek.

Zbrojovka v závěrečných minutách myslela nejen na obranu - vybojovala přímý i rohový kop, dostala se do zajímavé možnosti, ale v nepřehledné situaci se nikdo z domácích neodhodlal ke střele a kritický moment tak hosté ustáli. Branky se již diváci na Srbské nedočkali a Zbrojovka remizovala se Spartou 3:3.