Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v rámci projektu Tour de Club a duel měl pro domácí slavnostní nádech, Zbrojovka v něm nakonec zvítězila 5:0. Debutant Daniel Švancara vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Trenér Hynek nasadil do utkání všechny nováčky, nescházel ani testovaný maďarský obránce Szitai. Mimo sestavu zůstali tentokrát Šural, Pernica či Řezníček, volno měli také navrátilci z reprezentace Alijagić, Hamza, Večeřa a Polák. Ze zdravotních důvodů chyběl Pachlopník.

V sestavě pro první poločas se objevili čtyři z nových hráčů - Janetzký, Štěpánek, Mičuda a Cissé. O jediný gól se po Potočného přihrávce postaral aktivní Adam Kronus.

Ve druhé půli zůstali na hřišti Endl, Štěpánek a Martinek, které doplnilo osm čerstvých hráčů. Mezi nimi i další debutanti Mucha, Szitai, Mateković a Švancara. Právě Daniel Švancara si připsal druhý zásah, třetí zařídil nahrávkou pro Carla Matekoviće a čtvrtý znovu sám vstřelil, když po Endlově přesném dlouhém pasu obešel gólmana. Na konečných 5:0 upravil v závěru Tomáš Smejkal.

"V první půli jsme měli kromě gólu i další šance, které jsme nevyužili. Tempo nebylo takové, jaké bychom si představovali, postupně se to zlepšilo a ve druhé půli jsme přidali další branky. Šli jsme do utkání s určitými úkoly, sami jsme si chtěli hru trochu ztížit, neuchylovat se k centrovaným míčům a průnikům ze strany. Ve druhé půli jsme se toho nastavení drželi o něco lépe. Utkání splnilo účel, šlo o první test v přípravě po prvním náročném týdnu. Hráči toho samozřejmě mají v hlavách hodně, jsme rádi, že se na zmíněné úkoly snažili soustředit. Teď je před námi další týden a po něm zápas se Slováckem, kde už budou nároky zase jiné. Věřím, že zápas splnil účel i ohledně zábavy pro přítomné fanoušky, mladý Švanci dal dva krásné góly, snad si dopoledne užili," řekl po utkání trenér Hynek.

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
21.06.2024 | Martin Lísal

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...