MOL CUP: Postupové drama na hřišti Táborska!

T á b o r - Cíl splněn - ale byly to nervy! Zbrojovka se na postup do 4. kola MOL Cupu hodně nadřela - na hřišti Táborska prohrávala do posledních minut 0:1. Pak ale Alli se Ševčíkem bleskurychlým obratem zajistili výhru a pokračování v pohárové soutěži.

Zbrojovka nastoupila do utkání se Šimanem v bráně, v obraně naskočili Divíšek či Hlavica a poprvé po uzdravení byl v základní sestavě Ondřej Pachlopník.

Zbrojováci v úvodu utkání držel míč a kombinovali kolem šestnáctky domácích, do šancí se ale dlouho nedostávali. První větší možnost tak měl paradoxně na druhé straně Mach, hlavičkou ovšem minul. Z Brňanů byli v první půli nejblíže ke gólu Řezníček s Hladíkem. První jmenovaný těsně nedosáhl na Ševčíkův centr, druhého pak vychytal Zadražil.

Po změně stran se už přítomní diváci dočkali branek. Tu první vstřelil David Ledecký, který se nezalekl početní převahy a přes obranu Zbrojovky se probil do zakončení. Šimanovi udělal kličku a poslal Táborsko do vedení.

Brňané prostřídali, ale dlouho nedokázali platonický tlak přetavit v nebezpečné šance. Těsně vedle hlavičkovali Rogožan s Fouskem, obrana Táborska ale stále odolávala a zdálo se, že duel nabídne překvapivý postup dvanáctého týmu druholigové tabulky. Proti byl ale Michal Ševčík, který protančil okolo dvou protihráčů a našel Wale Musu Alliho, jehož centr s přispěním teče skončil v síti.

Ve vzduchu tak viselo prodloužení, ani k tomu ale nedošlo. V samém závěru nastavení vybojoval míč Lukáš Rogožan a předal jej dál. Michal Ševčík si věděl rady a přesnou střelou zpoza vápna zajistil Zbrojovce postup.

Trenér Dojčan po utkání v Táboře
19.10.2022 | Martin Lísal

T á b o r – Postupový cíl splněn – Zbrojovka zvítězila na hřišti Táborska 2:1 a v MOL Cupu prošla...
PREVIEW: V poháru nás vyzve Táborsko!
18.10.2022 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojováci pokračují v sérii venkovních zápasů. Ve středu 19. října se představí ve...