Juniorka ve Slavkově podlehla Baníku Ostrava 2:3

S l a v k o v - Junioři Zbrojovky sehráli další domácí zápas tentokrát na hřišti ve Slavkově, kde jim byl soupeřem ostravský Baník. Ten si zejména díky vysoké efektivitě nakonec odvezl všechny body za výhru 3:2.

Utkání třetího celku tabulky s druhým nabídlo od začátku poměrně svižný fotbal s řadou šancí. V osmé minutě se do dobré pozice dostal hostující Chvěja, nepodařilo se mu ale obejít Mrázka tak, aby mohl zakončit. Následné manévry nakonec obrana zpacifikovala.

Zbrojovka odpověděla po čtvrthodině. Jambor protancoval až do vápna a zpětnou přihrávkou našel Moučku, který ke smůle Brňanů trefil jen tyč.

Po půlhodině už se skóre měnilo. Za obranu Brna se dostal Buchta, který obešel Mrázka a míči v cestě do sítě nezabránil ani vracející se obránce. Na tomto výsledku se již do pauzy nic nezměnilo, Pachlopníkův zajímavý pokus z přímého kopu skončil jen v boční síti.

Ve druhém dějství měl vyrovnání na noze Kroutil, jehož pokus skončil nad bránu. Chvíli poté se Brňané dočkali - a stálo to za to. Ondřej Pachlopník se zmocnil míče, nelámal si hlavu s protihráčem a metr za šestnáctkou vypustil ránu, kterou zastavila až síť. Čtvrtý Ondrův gól ve čtvrtém utkání!

Radost nicméně Brňanům vydržela jen dvě minuty. Poté obraně znovu pláchl Buchta a propálil Mrázka, 1:2. A sedm minut před koncem to tentokrát z druhé strany zkusil Bolf a také tento brejk skončil brankou. Až v samém závěru se prosadilo znovu Brno, v šestnáctce se k míči po výborné Jamborově akci a následné přihrávce dostal Martin Zikl a snížil na konečných 2:3.