Juniorka v omlazené sestavě podlehla doma Zlínu

B r n o - Junioři Zbrojovky zakončili podzim domácím utkáním proti Zlínu. Na hřišti v TCM nastoupila hodně omlazená sestava, z výhry 4:2 se nakonec radoval výrazně zkušenější Zlín. Branky Zbrojovky vstřelili Holman a Jurásek.

Utkání hrané v Treninkovém centru mládeže v Brně-Ivanovicích začalo aktivitou hostů, nicméně z první šance se do vedení dostali domácí. Filip Holman, který využil zaváhání obrany, lišácky vyhodnotil situaci a jednoduše přeloboval vyběhnutého Šišku. Vzápětí to zkoušel Slunský, ale brankář Zlína jeho pokus vyrazil a na druhé straně pokus Votavy olízl tyč.

Vyrovnání se dočkali hosté po dvaceti minutách hry, kdy se po rychlé kombinaci dostal míč k Pablu Podiovi a ten se tvrdou ranou z hranice šestnáctky nemýlil. Na druhé straně chtěl odpovědět opět Holman, ale obránce jeho pokus vykopl z čáry. Následně už se domácí dočkali, když si střídající David Jurásek naběhl na křižný pas napříč útočnou polovinou a z voleje pálil přesně pod břevno.

Hosté nic nezabalili a ještě do konce první půle skóre otočili. Nejprve zůstal sám za obranu Matěj Votava, jenž si naběhl mezi stopery na kolmici a zakončil přesně na zadní tyč, aby se za další dvě minuty zorientoval ve vápně Brna po centru zleva Martin Nečas a utaženou ranou po zemi rozvlnil síť.

Ve druhé půli byli opět aktivnější hosté. Nejprve Mrázek dobře vychystal Votavu, jenž dostal přihrávkou patou do vápna. Po více než hodině hry ale Bartolomeu vysunul dopředu Zhykova, jehož centr si našel ve vápně úplně volný Matěj Votava, který v jednoduché pozici přidal druhý gól v zápase.

Zlín od té doby měl utkání pevně ve své moci a sám naopak hrozil. Dvakrát nebezpečně pálil Bartolomeu, a dobrou možnost měl pro průniku z levé strany ještě také Nečas, ale ani jeden z nich pátý gól Fastavu nepřidal. Hosty to však mrzet nemuselo, po výhře 4:2 si vezou z Brna tři body.