Junioři otočili zápas na Slavii. Vedoucí Boleslav již mají na dostřel

Když ve 25. minutě zvýšil domácí Zámečník již na 2:0, nevypadalo to s akciemi Zbrojovky na hřišti pražské Slavie zrovna růžově. Brnu se však povedlo ještě do poločasu góly Klána a Webera vyrovnat a ve druhé půli obrat dokonali Pospíšil s Lutonským. Juniorka tak využila zaváhání Mladé Boleslavi, která doma podlehla Jihlavě. Na Boleslav tak ztrácí junioři jediný bod a mají zápas k dobru.

Stadionem se před úvodním výkopem přehnalo krupobití, a tak utkání začalo na náročném zmáčeném terénu. Ten neumožňoval ani jednomu z týmů praktikovat kombinační hru a nezainteresovaný divák by asi nehádal, že se jedná o utkání dosavadních dvou mistrů Juniorské ligy.

Oba týmy si tak logicky vyměňovaly pozdravy především po rohových kopech. Jako první zahrozila Slavia, ale Dostál hlavičkoval jen nad brněnskou bránu. Poté si dvě dobré šance připravilo Brno. Sedlo pohotově tečoval Sedlákovu ránu, míč však do branky nesměřoval. Proti Přichystalově ráně z otočky pak zasáhl brankář Soukup.

Po vzájemném oťukání přišla pasáž hry, která nabídla tři branky v rozmezí čtyř minut. Jak jinak, než po závaru z rohového kopu, otevřel skóre křížnou ranou k tyči Timothy PELIKÁN a poslal Slavii do vedení. To bylo vzápětí dvougólové, když se střelou z podobné pozice prosadil Jakub ZÁMEČNÍK. Zbrojovce se však brzy podařilo vrátit do zápasu, když hned z prvního útoku po rozehrávce snížil Václav KLÁN.

Zbrojovka se ještě před poločasem dočkala vyrovnání. O nejhezčí okamžik zápasu se postaral Tomáš WEBER, který přímý kop z ideální pozice vyřešil pro Zbrojovku ideálním způsobem - nechytatelnou ranou do růžku brány.

Obrat Brno dokonalo v úvodu druhé půle. Pazourek nejprve samostatný únik řešil pouze zbrklou střelou mimo, o chvíli později ale uklidil míč do brány po povedené kombinační akci Daniel POSPÍŠIL.

Zatím co v první půli se oba týmy v aktivitě střídaly, druhá půle byla mnohem víc pod taktovkou Zbrojovky. Vedení hostí mohl navýšit Sedlák, jeho ránu bodlem z hranice vápna ale dokázal Soukup vytěsnit na roh. Blízko vyrovnání měli Slávisté dvacet minut před koncem, ovšem Pelikánova rána z přímého kopu mířila jen do břevna. A tak přišlo definitivní rozhodnutí na druhé straně. Příliš mnoho prostoru dostal ve středu hřiště Milan LUTONSKÝ, který využil sílícího větru a míč z jeho kopačky po zvláštním letu rozvlnil síť za Soukupem počtvrté.

Domácí se ještě v poslední desetiminutovce snažili o vyrovnávací gól, Brno však několika dobrými zákroky podržel Halouska a skóre se tak již neměnilo. Jak důležitý obrat se Brnu povedl ukázaly ostatní výsledky 27. kola. Vedoucí Mladá Boleslav totiž doma podlehla Jihlavě 0:3 a připsala si tak již druhou porážku v řadě. Zbrojovka tedy momentálně ztrácí na čelo jediný bod, odehráno má pak o zápas méně, než její největší soupeř.