DIVIZE: Zbrojovka s přehledem zdolala Bystřici

B r n o - Brněnská rezerva si v neděli připsala pátou výhru v řadě. Proti Bystřici rozhodla o zisku bodů už v první půli, kdy se trefili Pachlopník s Kroutilem. Po půli přidal třetí zásah nejlepší střelec týmu Sedlák.

Utkání se hrálo na hlavním stadionu v Srbské ulici, v sestavě Zbrojovky se objevili i Černín, Mach a Pachlopník. Většina významných okamžiků se odehrála především v prvním dějství. Domácí již od prvních minut naplňovali roli favorita a tlačili se do zakončení. První gólová radost přišla již po dvanácti minutách, kdy Kroutil po Černínově průniku krásnou akci z pravé strany zakončil přihrávkou patičkou na volného Pachlopníka. Ten už měl na malém vápně jednoduchou pozici – 1:0.

Další parádu patou mohli vidět diváci o šest minut později, avšak krásné gólové zakončení Blažíka vystihl hostující brankář. Zbrojováci hráli v pohodě a bylo vidět, že si zápas užívají. Důsledkem dobrého rozpoložení byla gólová lahůdka Kroutila. Tomu přiletěl z levé strany centr, brněnský hráč neváhal a rovnou z voleje zakončil – 2:0.

Ve 33. minutě zakombinovali Mach s Kroutilem, prvně jmenovaný se objevil sám před brankářem, ten však jeho lob konečky prstu vytěsnil mimo tři tyče. Na šance bohatá pak byla 36. minuta, kdy se nejdříve na malém vápně octl sám Mach, ale brankáře nepřekonal. Hned o pár vteřin později už směřovala na Sedláka přihrávka z levé strany, avšak brněnský útočník před zívající prázdnou bránou ve skluzu minul míč. Do šaten tak brněnští odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Druhá půle už byla o poznání klidnější, než ta první. Domácí dominovali a jejich tlak rezultoval ve třetí branku. Po akci na pravé straně se v 57. minutě do zakončení dostal Sedlák a nedal gólmanovi šanci – 3:0. Desátý gól v desátém utkání pro nejlepšího brněnského střelce!

Šanci na úpravu skóre pak měl ještě o tři minuty později Jurásek. Po faulu jednoho z hostí si postavil míč na přímý volný kop a jeho střela skončila na tyči. Zbrojovka si tak připsala důležitou domácí výhru 3:0, v tabulce zůstává druhá se čtyřbodovou ztrátou na béčko Jihlavy. V příštím utkání míří do Havlíčkova Brodu.