DIVIZE: Béčko si poradilo i se Žďárem

B r n o - Brněnské béčko v neděli zvítězilo posedmé za sebou. Duel proti Žďáru načal bleskovou trefou Kroutil, další branky přidali Holman, znovu Kroutil a v závěru střídající Jambor. Po výhře 4:0 zůstávají Brňané v tabulce druzí.

Šest. Přesně tolik vítězství v řadě zaznamenala do dnešního dne rezerva brněnské Zbrojovky. O to sedmé se měla pokusit v nedělním dopoledni na stadionu v Srbské ulici proti devátému Žďáru nad Sázavou.

Domácí tentokrát postrádali nejlepšího střelce Sedláka (zlomený prst na ruce), ale jeho roli plně zaujal druhý nejlepší kanonýr Miroslav Kroutil. Ten už ve třetí minutě s přehledem poslal do sítě míč po prudkém Pachlopníkově centru - 1:0. Vstřelený gól domácí nabudil do dalšího tlaku. Hned o šest minut později se mohli Brňané radovat podruhé, Juráskovo zakončení však skončilo pouze na břevně.

Ve dvanácté minutě už radost přišla, byla ovšem předčasná. Pachlopník zakončoval únik dvou domácích hráčů proti brankáři hostí, pomezní rozhodčí ovšem odmával ofsajd a skóre se tentokrát neměnilo. Tempo hry pak postupně uvadalo a pozdvižení přinesl až pět minut před koncem půle spektakulární zákrok domácího brankáře Marka proti dalekonosné střele jednoho z hostujících hráčů.

Tato hrozba domácí vybičovala a hned o minutu později už se skóre měnilo a rozdíl byl dvoubrankový. To když se do zakončení po Kroutilově asistenci dostal Holman a překonal žďárského Jíchu - 2:0.

Ve druhé půli se vše zajímavé seběhlo až v poslední desetiminutovce. V 83. minutě se míč zjevil před Kroutilem, který měl nikým nehlídaný jednoduchou práci - 3:0. Nedělní normu dvou gólů na každý poločas pak splnil Jambor, který naskočil do hry během druhé půle. V 85. minutě se ve vápně zorientoval ze všech nejrychleji a pečetil konečné skóre - 4:0. Asistenci si připsal opět Kroutil, který tak dnes byl u všech branek Zbrojovky.

V tabulce si Brňané upevnili druhou příčku, na vedoucí béčko Jihlavy nadále ztrácejí čtyři body. Poslední podzimní duel sehrají proti Staré Říši příští víkend.