DIVIZE: Béčko i v oslabení porazilo Starou Říši!

B r n o - Béčko Zbrojovky zakončilo podzim doma v utkání proti Staré Říši. Od 16. minuty hráli Brňané bez vyloučeného gólmana Marka, přesto dokázali díky brankám Slunského a Pachlopníka vybojovat osmou výhru v řadě a udrželi druhou příčku.

Brňané vstoupili do utkání aktivně a od začátku se pokoušeli o dobývání svatyně hostujícího Jíchy. Komplikaci v cestě za vítězstvím ovšem přinesla 16. minuta. Hráči Staré Říše se dostali do úniku a vyběhnuvší Marek zastavil před hranicí vápna hostujícího útočníka faulem, za což si vysloužil červenou kartu a předčasný odchod do sprch.

Ani početní nevýhoda však hráče Zbrojovky nevyvedla z míry a domácí stále diktovali tempo hry. Soustavný tlak se podařilo proměnit v brankovou radost ve 37. minutě, kdy se prosadil Slunský. V poločase tak na tabuli svítilo skóre 1:0.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí. Ve 47. minutě si po přímém kopu naskočil nejvýše Černín, avšak jeho hlavičku pozorný Jícha zlikvidoval. Další klíčový okamžik přišel v 67. minutě, kdy se několik hráčů domácích pokoušelo propasírovat míč do branky, až se to nakonec podařilo Pachlopníkovi, který z malého vápna navýšil vedení na 2:0.

Hosté na druhé straně hrozili jen výjimečně, a to spíše po chybách domácích. Jedna z šancí přišla v 75. minutě, křižná střela však Trbuškovu branku minula. Třetí gólovou radost domácích pak přineslo nastavení. Stejně jako minulý týden však i tentokrát úřadoval asistent rozhodčího a gól tak kvůli ofsajdu neplatil.

Zbrojovka si připsala osmou výhru v řadě a přezimuje na druhé příčce, se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Jihlavu.