Brno v závěru ztratilo přípravný zápas s Trnavou. Prosadily se posily

R A K V I C E - Jen několik minut v brněnském dresu stačilo Miloši Kratochvílovi, aby se dočkal své premiérové branky. Brzy po pauze však Spartak z ojedinělé šance srovnal. Vedení Zbrojovce vrátil z penaltového puntíku Tomáš Pilík, lepší dojem z výsledku ovšem nakonec mají hosté, kteří otočili skóre dvěma rychlými trefami v závěru utkání.

Jako první se do zakončení dostal již po třech minutách Mikuš, s jeho ránou z úhlu si ale pozorný Vantruba poradil. Na druhé straně po zblokovaném přímém kopu pálil mimo Mihálik.

Po úvodních pozdravech se na další šanci čekalo, poté však v 17. minutě přišla do té doby největší příležitost. Jablonského milimetrový centr našel za obránci číhajícího van Ejimu, ten ale, možná trošku zaskočen, nedokázal propasírovat míč za záda Vantruby. To se však povedlo o chvíli později nové posile Zbrojovky, Miloši Kratochvílovi, který pohotově otevřel skóre po zpětné přihrávce Fortese. Kratochvíl se tak dočkal první branky v dresu Brna hned při svém premiérovém startu, jen několik dní po dotažení transferu.

Více šancí první půle nenabídla, vstup do té druhé se ovšem Zbrojovce nepovedl. Rychlý brejk zakončil Gruzínec ve služnách Trnavy Čanturišvili a bylo srovnáno.

Remízový stav netrval dlouho. Zbrojovka po inkasované brance ještě přidala na tempu a ztracené vedení si brzy vzala zpět. Kratochvílovi k další brankové šanci po pohledné kombinaci krok chyběl, poté ale Fortesův centr skončil na ruce bránícího hráče a nařízenou penaltu Tomáš Pilík s přehledem proměnil. I druhou branku si tak připsala letní akvizice Zbrojovky.

Po hodině hry přišla série střídání a brněnský tlak mírně opadl, domácí však byli před bránou nadále nebezpečnější. Po rohu hlavičkoval Růsek, míč ale skončil nad. Dvojitá šance na zvýšení náskoku pak přišla patnáct minut před koncem, když po Fortesově uvolnění se a centru napálil míč do tyče Lutonský a Janoškova dorážka minula bránu jen těsně.

Nevyužité šance mohly Zbrojovku mrzet o to více, když Spartak deset minut před koncem udeřil hned dvakrát v rozmezí několika minut. Nejprve po chybné rozehrávce Halousky srovnal Erik Jirka, aby v další akci naservíroval míč Bogdanovskému a obrat byl dokonán.

V úplném závěru podruhé v zápase z podobné pozice, tentokrát hlavou, trefil Lutonský jen tyč, a tak Zbrojovka druhý přípravný zápas ztratila poměrem 2:3, když ji o příznivější výsledek připravil výpadek koncentrace v závěrečné fázi zápasu.

Trenér Habanec hodnotí utkání s Trnavou
05.07.2017 | Martin Lísal

R a k v i c e - Fotbalisté Zbrojovky nepředvedli ve druhém přípravném utkání špatný výkon, vinou...
04.07.2017 | Martin Lísal

B r n o - Zbrojováky čeká ve středu 5. července druhý přípravný zápas. Na hřišti v Rakvicích se od...