Béčko válí dál, uspělo i ve Žďáru

Ž ď á r n a d S á z a v o u - Béčko Zbrojovky uspělo i v dalším venkovním utkání. Na hřišti Žďáru se záhy trefili Štepanovský s Pragrem, po změně stran pak přidali další zásahy Juritka, Martinek a znovu Štepanovský. Výsledkem byla výhra 5:1 a upevnění první pozice.

V řadách mladých Zbrojováků byl i Zdeněk Toman, který si den předtím odbyl premiéru v ligovém utkání áčka. Brňané si záhy vypracovali uklidňující náskok. Ve 13. minutě vnikl do vápna Pragr, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Peter Štepanovský.

Za dalších deset minut odcentroval z pravé strany Strnad a Oldřich Pragr hlavou zvýšil. Skóre 2:0 z pohledu Brňanů vydrželo do konce poločasu.

V 53. minutě pak odstartoval brankově bohatou pasáž dlouhým odkopem Vlastimil Hrubý. Míč si našel Peter Juritka a pohotově zvýšil na rozdíl tří branek. Vzápětí po chybě v rozehrávce snížil Šerý, za další tři minuty byl nicméně ve vápně faulován Kluska a penaltu si tentokrát vzal na starost střídající Nicolas Martinek, druhá posila z áčka.

Poslední slovo měl v samém závěru Peter Štepanovský, který po Ryšavého přihrávce přehodil gólmana a upravil na konečných 5:1 pro Zbrojovku. Ta se po dvou venkovních duelech o víkendu představí zase doma - v neděli 1. října hostí od 10.15 Starou Říši.

PREVIEW: Béčko jede do Žďáru
B-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

B r n o - Béčko Zbrojovky má o víkendu na programu druhý venkovní zápas v řadě. V neděli v 15.30 se...