Béčko v derby rezerv remizovalo na Slovácku

K u n o v i c e - Fotbalisté brněnského B týmu dnes cestovali do Kunovic, kde je čekal zápas s rezervou Slovácka. Na gól soupeře odpověděli krásnými trefami Hübel a Štepanovský, soupeř ale v samém závěru srovnal na konečných 2:2.

Slovácko nastoupilo do utkání posíleno o několik hráčů širšího kádru "áčka", mezi kterými nescházel například Filip Souček, který v předloňské sezóně oblékal dres Zbrojovky. Na lavičce pak seděl další exbrněnský hráč Tomáš Kopr, do hry ale nezasáhl. Trenér Zúbek postrádal zraněného Kučeru a Poláška se Šlapanským, kteří cestovali s áčkem do Olomouce.

Právě jedna z ligových posil domácích měla prsty v úvodní brance. Útočník Cicilia přistrčil míč Okoromimu, který neměl problém se v malém vápně prosadit a otevřel skóre. V první půli bylo Slovácko nebezpečnější, ale gólman Prodělal navázal na předcházející duely a několika zákroky udržel Zbrojováky na dostřel.

To se vyplatilo ve druhé půli, ve které byli naopak nebezpečnější mladí Brňané. Štepanovského ránu ještě obrana zastavila, v 53. minutě už ale udeřili. Vit vybojoval míč, Strnad následně vybídl Černého a jeho přihrávka našla Filipa Hübela, který svým druhým letošním gólem vyrovnal.

A rázem se děly věci. Do sóla se dostal Černý, pokusil se o kličku, ale na gólmana tentokrát nevyzrál. V 58. minutě rozehráli Prodělal se Šmidem, Večeřa na půlce přiťukl míč Peteru Štepanovskému a ten se postaral o dost možná nejlepší kousek letošní sezóny. Všiml si, že gólman je daleko z brány, což potrestal přesnou ranou z poloviny hřiště. Brněnský hrající trenér tak ke gólu v druhé lize přidal i první letošní zásah v MSFL.

Následně trefil uzdravený Filip Večeřa břevno, Pragr mířil těsně mimo. Rozhodnout mohl také další střídající hráč Kříž, jehož pokus ale Urban vyrazil na roh. Slovácko ve druhé půli mnoho možností nemělo, přesto dosáhlo na vyrovnání. V posledních vteřinách se po závaru prosadil Cicilia a rozhodl o dělbě bodů.

Pro Zbrojovku šlo o vůbec první nerozhodný výsledek v soutěži, v tabulce je se třinácti body devátá. V dalším utkání přivítá příští neděli v Bystrci Frýdek-Místek.

PREVIEW: Béčko míří na hřiště rezervy Slovácka
B-tým
27.09.2024 | Martin Lísal

B r n o - Také brněnský B tým má na programu nedělní dopolední zápas. V souboji rezerv se mladí...