Béčko porazilo Bystřici 2:1, rozhodl Ševčík

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy ve čtvrtém utkání Divize D konečně naplno bodovali. V zajímavém a na šance bohatém utkání porazili Bystřici nad Pernštejnem 2:1, obě branky vstřelil Michal Ševčík.

Béčko Zbrojovky toužilo ve 4. kole Divize D konečně zvítězit a utkání začalo velmi aktivně. Hned zkraje zápasu se mohli domácí dostat do vedení, Slunský však svou ránu opřel jen do levé tyče. V sedmé minutě už to ale domácím vyšlo. Dlouhý pas Žaluda si zpracoval do běhu Pyš, pronikl do vápna a přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Michala Ševčíka, který tvrdou ranou z první po zemi zamířil neomylně na zadní tyč – 1:0. Za další dvě minuty mohli vést Brněnští už o dvě branky, centr Lhoteckého mířil na Kroutila, ten ale na zadní tyči zblízka minul.

Po čtvrthodině se poprvé připomněli také hosté z Bystřice nad Perštejnem, kteří ze své první šance vyrovnali. Po centru z přímého kopu ještě zvládl Marek vytáhnout hlavičku soupeře na čáře, na dorážku Františka Kuldana už však nedosáhl. Zbrojovku vyrovnání nezlomilo a když bylo potřeba, opět vzal osud duelu do svých rukou skvěle hrající Michal Ševčík. Ve 22. minutě se postavil k rozehrávce přímého kopu a jeho krásná technická rána zamířila milimetrově přesně k tyči – 2:1. Ševčík byl při chuti a zanedlouho mohl slavit hattrick, tentokrát ale ve vápně neměl seřízena svá mířidla.

Dvoubrankový náskok mohl dát Zbrojovce po centru Papeže Lhotecký, na zadní tyči ale hlavou v pádu těsně minul svatyni soupeře. Bystřice na konci poločasu opět vystrčila růžky. Aktivní byl hlavně střelec Kuldan, který nejprve vyslal parádní pokus z dálky, míč směřující do šibenice ale vytáhl Marek konečky prstů na rohový kop. Ten stejný hráč měl o chvíli později ještě větší šanci, osamocen ve vápně ale kromě gólmana domácích přeloboval také branku. Poslední možnost první půle měl po Kroutilově průniku Kamenský, křížná rána se ale mezi tyče nevešla.

Po zajímavém prvním poločase nastoupily oba celky aktivně i do půle druhé. Zbrojovka byla na míči o něco více a po centru Kamenského se ve vápně dostal k hlavičce Kroutil, brankář Dudák však jeho pokus dokázal vyrazit na roh. Další šanci završit hattrick měl po hodině hry Ševčík, který pádil zprava sám na branku, tísněn obráncem ale nakonec vyslal nevýraznou střelu přímo do náruče brankáře. První zajímavější akci Bystřice ve druhé půle táhl Prášil, nicméně ve vápně jej zradil terén a přes drn na trávníku vystřelil hodně nepřesně.

V závěru se Zbrojovka nechtěla zatáhnout a propadnout bezhlavému bránění, naopak nadále aktivně kombinovala. Pečetit vítězství mohl v závěrečné desetiminutovce Lhotecký, který po rychlé sérii přihrávek spoluhráčů dostal krásnou kolmici za obranu, Dudáka ale tváří v tvář neprostřelil. V samotném závěru už hosté vrhli zbytky sil do útoku a dokonce mohli vyrovnat. V nastavení se v obrovském závaru po sérii odrazů dostal míč na zadní tyč, střídající Rejzek ale v jasné ložence zblízka trestuhodně minul.

Další šance už nepřišla a béčko Zbrojovky si tak připsalo kýženou první výhru v sezóně.