Béčko doma podlehlo Lanžhotu 1:3

B r n o - Brněnské béčko se poprvé v této sezóně (a poprvé po sedmi letech) představilo doma. V bitvě s Lanžhotem v první půli branka nepadla, v té druhé byli nakonec šťastnější hosté a po dramatickém průběhu si odvezli výhru 3:1

Zbrojovácké béčko mělo v nedělním dopoledni jediný cíl – navázat na úvodní vítězství z Tasovic a do tabulky přidat další tři body. Do cesty se Brňanům tentokrát postavil Lanžhot, v sestavě i s exbrněnským mladíkem Krejčířem. Za Zbrojovku zase naskočili i uzdravení hráči áčka Štepanovský a Pachlopník.

Do první půle vstoupily oba celky opatrně. První výraznější příležitost k ohrožení měli domácí až ve 13. minutě po standardní situaci. Jurásek však ze slibné vzdálenosti hostujícího Klimeše nevystrašil.

O deset minut později se zastřeloval Štěpanovský, jeho střele však chyběla přesnost a skončila tak nad brankou. V podobném duchu se pak odehrávala většina poločasu. Největší šanci úvodního dějství tak měl domácí Štepanovský. V nastavení se však marně natahoval po míči prodlouženém na zadní tyč a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Úvod druhé půle se naopak více vydařil hráčům Lanžhota. Hned ve 47. minutě se po chybě na polovině hřiště řítili do brejku, přesně zakončit ale nedokázali. O pět minut později přišlo další varování, když Královič orazítkoval břevno domácí branky.

Poté zahrozil po povedené souhře domácích střídající Holman, jehož prudkou ránu Klimeš s námahou vyrazil. V 56. minutě už se však skóre měnilo a hosté dobrý začátek poločasu přece jenom přetavili v gól. Aktivní Královič dostal pas za obranu, v souboji před vápnem si poradil i s brankářem Markem a mohl tak zakončovat do prázdné brány – 0:1.

Hra se poté postupně srovnávala a zhruba o deset minut později udeřili domácí. Po faulu ve vápně na Štěpanovského se k velké nelibosti hostí zahrával pokutový kop. Sám faulovaný se ujal exekuce. Jeho pokus ještě Klimeš stačil vyrazit, proti dorážce dobíhajícího Sedláka už však neměl šanci – 1:1.

Hosté se však z inkasovaného gólu dokázali vzpamatovat. V 77. minutě s trochou štěstí hlavičkoval za Markova záda Dovhanyuk – 1:2.

Brňané se pokoušeli o další odpověď, čímž ale odkrývali prostory na vlastní polovině a přišel trest. V 85. minutě si po jednom z brejků smolně srazil míč do vlastní brány Blažík. Dvě další střely Brňanů v síti neskončily a tak se zrodil konečný výsledek utkání – 1:3.