A zase 4:1! Juniorka porazila Jihlavu a vévodí nadstavbě

B r n o - Zdá se, že výsledek 4:1 nabývá na oblibě. Juniorka tímto poměrem zvítězila po utkání v Českých Budějovicích také doma s Jihlavou, o výhře "áčka" v Teplicích netřeba hovořit. Pod dnešním úspěchem se znovu podepsali hlavně bratři Vintrové - tentokrát skóroval dvakrát Ondřej a jednou Marek.

Na prosluněný trávník na Srbské vyběhli v dresu Zbrojovky i hráči širšího kádru "áčka" - Floder, Kijanskas, Gomes či Sedlák. Na lavičce už byl navíc nachystaný Jakub Šural, který se vrací po loňském těžkém zranění.

Brňané byli v boji o prvenství od začátku mírně aktivnější. Po Gomesově centru hlavičkoval mimo bránu Marek Vintr, tentýž hráč přestřelil bránu z přímého kopu po faulu na Hykše.

Ve 22. minutě už to ale vyšlo. Dlouhý míč Ondry Vintra z vlastní poloviny - a rázem se Marek Vintr dostal do slibné pozice. Tu si kličkou ještě vylepšil a následnou povedenou ranou otevřel skóre utkání.

Po půlhodině hry se Marek po dlouhém Floderově nákopu převtělil do role asistenta, po jeho příhře zvládl souboj s protihráčem Ondřej Vintr a také on dokázal překonat Koláře - 2:0. Stejná spolupráce mohla vyústit i ve třetí gól, tentokrát se ale Ondra prosadit nedokázal, Kolář mu padl pod nohy včas. Holman vzápětí pálil těsně vedle, tamtéž zamířil i slibný Kroutilův pokus ze samého závěru poločasu.

Krátce po změně stran se ve slibné pozici ocitl Marek Vintr, na Koláře nevyzrál. V 50. minutě už se ale skóre měnilo. Gomes přihrál Marku Vintrovi, jeho zblokovaný pokus sice neprošel, ale míč zachytil Sedlmajer a po jeho příhře zakončoval pohotově... Kdo jiný než Ondřej Vintr. Oba bratři vstřelili v posledních dvou zápasech šest gólů!

Pár minut poté se ozvala i Jihlava. Floder nejprve zneškodnil dobře zahraný přímý kop, po následném rohovém kopu dokázal vyrazit i hlavičku, Mašič už se ale z dorážky nemýlil a bylo to o dva góly. Čtvrthodiny před koncem mohlo přijít drama, tentokrát ale Floder včasným zákrokem zasáhl a brejk jednoho z jihlavských hráčů zlikvidoval.

Hned vzápětí bylo definitivně jasno. Na hranici šestnáctky se dostal k míči Miroslav Kroutil a povedenou ranou dal výsledku konečnou podobu - 4:1. Na hřiště se na posledních patnáct minut dostal i Kuba Šural, premiéru v dresu juniorky si odbyl sedmnáctiletý Lhotecký. Zbrojovka ještě dvakrát dostala míč do sítě, pokaždé byl ale máván ofsajd.

Díky výhře se Brno vrátilo na první pozici a je poměrně blízko celkovému triumfu v nadstavbě B. V ní odehraje ještě dva zápasy - v neděli na Dukle a posléze doma s Bohemians.