Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v poháru končí

Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v poháru končí

T E P L I C E - Po výhře nad Jihlavou zamířila Zbrojovka na své pohárové cestě do Teplic. V úvodním dějství osmifinále nedokázalo Brno přetavit svou aktivitu v branku, druhý poločas pak přinesl šance na obou stranách, gólová radost je ovšem doprovázela pouze v případě Teplic. Po Vukadinovičově angličáku mělo Brno šance na srovnání skóre, místo toho však určil jeho konečnou podobu druhým gólem domácích Kodad a Zbrojovka tak v poháru končí.

Úvodní čtvrthodina utkání hraného na těžkém terénu se nesla v duchu přelévání hry z jednoho konce hřiště na druhý, avšak do zakončení se ani jeden z celků nedostal. Vůbec první střelecký pokus tak zapsal až v 18. minutě Šimon Šumbera, míč z jeho kopačky ale nabral opačnou faleš než brněnský hráč zamýšlel. Zhruba od dvacáté minuty Zbrojovka začala na hřišti získávat mírnou převahu, šancí ovšem nadále zůstávalo jako šafránu. Když už se Barišovi podařilo překonat teplickou obranu krásnou kolmicí, pomohl si Šural při zpracování rukou. Větší nebezpečí přišlo až v závěrečné pětiminutovce prvního dějství, Filovi ale bohužel na malém vápně po přesném Štepanovského centru nevyšel krok ideálně a míč skončil pouze vedle Grigarovy brány. V podobné pozici se ocitl o několik chvil později i Přichystal, proti tomu ale pro změnu stihl Grigar včas vyběhnout.

Ve druhé půli se obraz hry změnil a domácí začali rychle vystrkovat růžky. Do hlavičky se nejprve v naprosto ideální pozici položil Daniel Trubač, který ke štěstí Zbrojovky trestuhodně minul. Nevyužitá příležitost nicméně dodala Teplickým elán k další útočné aktivitě a úvodní branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Kodadovu střelu ještě Šustr dokázal vyrazit na roh, chvíli na to si ale míč navedl Vukadin Vukadinovič, jehož rána už skončila od tyče v bráně.

Brněnská defenziva prožívala v těchto minutách horké chvíle a vedení Teplic mohlo být po hodině hry rázem dvougólové, nebýt fantastického Šustrova zákroku v souboji tváří v tvář s Jakubem Řezníčkem. Vítězstvím gólmana skončila i podobná situace před druhou bránou, kde Pachlopník nedokázal v jasné šanci přelobovat Grigara. Místo vyrovnání nakonec přišla v 71. minutě druhá trefa domácích, kdy po zaváhání brněnské obrany obstřelil bezmocného Šustra domácí Ladislav Kodad.

Zbrojovka se i nadále snažila s výsledkem něco udělat, také Aldinova rána z hranice velkého vápna však těsně minula prostor vymezený třemi tyčemi. Alespoň korekce výsledku se nedočkal v závaru po rohovém kopu ani Jambor, skóre tak zůstalo neměnné až do závěrečného hvizdu, po kterém se Brno loučí s MOL Cupem dvougólovou porážkou Na Stínadlech.

Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po pohárové prohře
A-tým
03.03.2021 | Martin Lísal

Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po...

T e p l i c e – Zatímco v první půli pohárového utkání v Teplicích byli Zbrojováci mírně...
PREVIEW: Ve středu nás čeká pohárový mač v Teplicích
A-tým
02.03.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Ve středu nás čeká pohárový mač v Teplicích

B r n o - Mezi dva ligové duely se na startu března vklíní i osmifinále MOL Cupu. V něm se Brňané...

Fotogalerie

Všechny fotografie