Zbrojovka přejela Žižkov šesti góly, dvakrát se trefili Hladík se Štepanovským

Zbrojovka přejela Žižkov šesti góly, dvakrát se trefili Hladík se Štepanovským

B R N O - Skvělá podívaná. Tak se dá označit nedělní bitva Zbrojovky se Žižkovem, která vyzněla zcela jednoznačně pro domácí barvy. Šestigólovou výhru ozdobili dvěma trefami Jan Hladík a Peter Štepanovský, jednou skóroval Růsek a premiérovou trefu zapsal Martin Sedlák. Díky výhře se Brňané v neúplné tabulce posouvají na první pozici.

Trenér Machálek musel reagovat na absence vykartovaných Fouska, Šurala, Eismanna a Sedláka, a také na zranění nejlepšího střelce Přichystala. V obraně nastoupil na stoperu opět po boku Dreksy mladičký Lukáš Endl, v základní sestavě se objevili například David Jurásek a Šimon Šumbera.

Šlágr kola druhého celku se čtvrtým nabídl už v první půli strhující fotbal plný branek. Hned ve třetí minutě se předvedl ve skvělé formě hrající domácí záložník Pachlopník, který se protáhl do vápna, přihrávkou mezi nohy obránce našel nabíhajícího Jana Hladíka a ten zblízka pohodlně otevřel skóre duelu – 1:0. Hosté chtěli kontrovat v desáté minutě, Batioja však po centru hlavičkoval nad branku. Krátce nato málem zafungovala znovu spolupráce Pachlopník – Hladík, druhý jmenovaný ale osamocen na zadní tyči nechal po střele ze skluzu vyniknout Švengera.

Zbrojovku to ale nemuselo mrzet, protože už za minutu se k míči dostal Peter Štepanovský, míč si navedl na okraj vápna a parádní technickou ranou vymetl šibenici. Švenger se za trajektorií míče jen ohlédl a podruhé lovil míč ze sítě – 2:0. Hosté byli na balónu aktivnější a snížení mohlo přijít po prodlouženém centru z přímého kopu, kdy na zadní tyči zakončoval zblízka Březina, Šustr ovšem na čáře skvěle zasáhl. A navíc hned poté domácí podnikli smrtící kontr, Růsek vysunul Pachlopníka a ten si po kličce Švengerovi, jenž jej musel faulovat, došel opět pro penaltu. K té se postavil Antonín Růsek a prudkou střelou pod břevno zvýšil na 3:0.

Po půlhodině musel být opět v permanenci Šustr, ten ale nadále držel čisté konto, když dokázal vychytat Nabijeva, který zůstal zapomenutý za obranou Brna a pálil z voleje. Šustrovo kouzlo nakonec hosté odčarovali ve 39. minutě. Nabijev nejprve pálil jen do brněnského gólmana, ale odražený míč si našel Igor Súkenník a ten už se trefil neomylně k tyči – 3:1. Radost vydržela Pražanům ale jen chvíli, protože pár minut před poločasem se po šanci Pachlopníka dostal k míči Jan Hladík a chladnokrevně ranou k tyči přidal svůj druhý gól v zápase – 4:1. Domácí odcházeli do kabin s velkou spokojeností.

Také druhá půle začala zostra. Hned v úvodu pálil nebezpečně z přímého kopu Březina, ale brankář Brna jeho pokus vyrazil. Následoval roh, který se hostům vůbec nepovedl a Štepanovský už od půlky pádil sám na branku, ovšem v nájezdu na Švengera ranou mezi nohy neuspěl. Právě Štepanovský byl protagonistou i dalších zajímavých situací. Po rohovém kopu zůstal volný na zadní tyči, měl čas si po Vaňkově skvělém centru svou hlavičku připravit, avšak mířil jen do břevna. Hosté evidentně první varování nebrali vážně, neboť za další dvě minuty posadil Pachlopník opět centr z rohového kopu na hlavu Petera Štepanovského a ten zakončil bezchybně – 5:1.

Domácí hráli ve velké pohodě a duelem se královsky bavili. Sám Štepanovský po vysunutí Růska útočil na hattrick, jeho rána z pravé strany šla ale jen do boční sítě. Na druhé straně se následně dvakrát zaskvěl Šustr, který parádně u své levé tyče vytáhl konečky prstů pokusy Vůcha a Nešického. Dvanáct minut před koncem vypustil do akce trenér Machálek Martina Sedláka, který zažil naprosto snový debut v áčku Brna. Už po dvou minutách pobytu na hřišti dostal pas od Vintra, kolem beka si míč dal na levačku a technickou ranou zakončil na zadní tyč – 6:1. Parádní start kariéry ve druhé nejvyšší soutěži.

Sedmou trefu měl v závěru na své hlavě další střídající hráč Krška, po centru Vintra ale nezamířil přesně. Mrzet jej to však nemuselo, protože Zbrojovka šlágr jasně ovládla, Žižkov přejela šesti góly a minimálně do pondělí jde do čela F:NL!

Na premiérový gól potřeboval Martin Sedlák jen dvě minuty
A-tým
02.07.2020 | Martin Lísal

Na premiérový gól potřeboval Martin Sedlák jen dvě...

B r n o – Na první soutěžní gól v áčku se čeká různou dobu – někdo pár zápasů, někdo rok a někdo se...
VIDEO: Jsem rád, že fanouškům vracíme skvělou podporu výhrami, těší Hladíka
A-tým
29.06.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Jsem rád, že fanouškům vracíme skvělou podporu...

B r n o - Dva zápasy, tři branky. Při absenci dalších útočných es vzal Jan Hladík odpovědnost na...
VIDEO: Po třetím gólu už jsme hru kontrolovali, říká střelec Štepanovský
A-tým
29.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Po třetím gólu už jsme hru kontrolovali, říká...

B r n o – V součtu s loňskou sezónou si Peter Štepanovský připsal už patnáct přesných zásahů, ten...

Fotogalerie

Všechny fotografie